שתף קטע נבחר

חובש צבאי אנס חיילת - ונשלח ל-4 שנות מאסר

בית הדין הצבאי שלח חובש במחנה 80 למאסר בפועל לאחר שהורשע באונס טירונית שהגיעה למרפאה. "הוא נקט כוח, גבר על התנגדותה ורמס בגסות את כבודה", קבעו השופטים

ארבע שנות מאסר בפועל נגזרו היום (יום ד') על חובש המשרת בבסיס הטירונות מחנה 80, לאחר שהורשע באונס חיילת. במקביל לעונש המאסר הוטל על החייל לשלם לנאנסת פיצוי כספי בסך 20 אלף שקלים.

 

הפרשה אירעה בסוף 2007. החיילת, שעברה מסלול טירונות בבסיס, התלוותה אל חברתה שהגיעה למרפאה. כשהגיעה למקום שאלה את החובש ששירת במרפאה אם תוכל לישון על אחת המיטות, וזה הסכים ואף הציע לה להצטרף אליו למיטת היחיד הנמצאת בחדר המעבדה.

 

מגזר הדין עולה כי החיילת הסכימה להצעה ונשכבה לצידו, ואז החל החובש ללטף אותה בניגוד לרצונה. לאחר שהבהירה כי אינה מעוניינת בכך והתיישבה על המיטה, התנצל בפניה הנאשם - אך בתוך זמן קצר שב ללטף אותה.

 

בשלב זה החלה החיילת לצעוק ולדרוש מהחובש שיפסיק את מעשיו, אך הוא הניח את ידו על פיה בניסיון להשתיקה. היא נשכה את החובש בפרק כף ידו, אולם אז הפשיט אותה ואנס אותה.

 

הרכב השופטים, בראשות סגנית נשיא בית הדין הצבאי סגן אלוף אורלי מרקמן, ציינו לזכותו של החייל כי מדובר בצעיר עם עבר נקי. עם זאת, זקפו לחובתו את הזלזול הרב שהפגין ביחס לכבודה ורצונה של המתלוננת "תוך שהוא נוקט כוח, גבר על התנגדותה ורמס בגסות את כבודה".

 

מאז מעצרו ובמהלך המשפט כפר הנאשם באשמה, ולאחר הגשת כתב האישום נגדו טען סניגורו כי המתלוננת היא

בחורה מניפולטיבית שהגישה את התלונה השקרית במסגרת ניסיונותיה להשתחרר מהשירות הצבאי.

 

לפני גזירת עונשו הביע החייל חרטה וציין כי לא התכוון לפגוע בחיילת - מה שחיזק עוד את דעת השופטים כי לא הפנים את חומרת מעשיו.

 

השופטים ציינו כי במהלך המשפט למדו על הצלקת העמוקה שהותירו מעשיו של הנאשם על המתלוננת, ולפיכך החליטו לגזור עליו עונש מאסר בפועל, ולהוריד את דרגתו מסמל לדרגת טוראי. בנוסף, הוטל עליו לשלם פיצוי בסך 20 אלף שקלים לחיילת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חנן גרינברג
(אילוסטרציה)
צילום: חנן גרינברג
מומלצים