שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "למנוע את מחזה האבסורד"

  "אני, שרגילה לדווח על אירועים ולא להיות חלק מהם, הבנתי שאם לא אעשה כל מה שאני יכולה כדי למנוע את סגירתו של ערוץ 10 - אתחרט על זה עוד זמן רב", מיקי חיימוביץ' כותבת ל-ynet

  היום, לפני שבע שנים, הוקם ערוץ 10. בצירוף מקרים שקשה לעכל, בשבוע הבא ערוץ 10 יכול להיעלם.

   

  אלו היו שנים קשות של אי ודאות כמעט מתמדת מצד אחד, אבל גם שנים מדהימות של עשייה ויצירה עיתונאית. חברת החדשות שהקמנו בערוץ 10 נצפית מדי ערב על ידי מאות אלפי משפחות. העיתונאים של חדשות 10 חשפו כמה מהסיפורים הגדולים של השנים האחרונות. ולא רק הם. כל עובדי חדשות 10 מותחים ערב ערב את הכוחות לגבולות חדשים רק כדי לתת תחרות, רק כדי להביא את הסיפור הטוב ביותר למסך.

   

  בגללם החלטתי לכתוב. אני, שרגילה לדווח על אירועים ולא להיות חלק

  מהם, הבנתי שאם לא אגיד את הדברים - שאם לא אעשה כל מה שאני יכולה כדי למנוע את סגירתו של ערוץ 10 - אתחרט על זה עוד זמן רב.

   

  הסיטואציה של הערוץ מורכבת ויש בה המון טיעונים וטיעוני נגד. אבל מעבר לאינסוף הפרטים הבירוקרטיים והמשפטיים שקשורים להמשך קיומו של ערוץ 10, יש עובדה אחת פשוטה וברורה: ביום שני הקרוב ייתכן שעל המסך שלנו יישאר רק ערוץ מסחרי אחד - ערוץ 2. אם זה יקרה חלילה, זה יהיה גם בגלל שני חברי כנסת, שברוב של 2 נגד 1 החליטו שזה הזמן לסגור ערוץ בישראל, ולהשאיר אלפי משפחות של עובדיו ללא פרנסה.

   

  מהתגובות שאני מקבלת כל הזמן למדתי שאנשים חושבים, בטעות, שערוץ 10 חייב יותר מ-100 מיליון שקל למדינה, ושאין סיבה שהמדינה תממן את בעלי המניות של הערוץ. זה פשוט לא נכון. המדינה לא נתנה מעולם שקל לערוץ 10. החוב שעליו מדברים הוא למעשה הסכום שערוץ 10 היה אמור להשקיע בתחילת דרכו בדרמות ובז'אנרים נוספים. הערוץ אכן השקיע, אבל עד לשנה שעברה הוא עשה את זה בסכום נמוך יותר מזה שהמדינה דורשת. האם בגלל זה סוגרים ערוץ טלוויזיה?

   

  יותר מכך, הבנתי שבעלי ערוץ 10 מוכנים להשקיע גם את החובות הישנים שלהם בז'אנרים הללו, אבל רק אם הם ידעו שהכסף לא הולך לפח ושרגע אחר כך לא שוללים להם את הזיכיון. אפשר להבין אותם אחרי שהשקיעו יותר ממיליארד שקלים מכיסם.

   

  אני יודעת שלא מעט אנשים יגידו מיד משהו על העיתונאים שמרוויחים הרבה. כן, כמו בעולם, המגישים הבכירים באמת מרוויחים סכומים גבוהים (שאגב קוצצו לאחרונה בעשרות אחוזים).

  אבל 99 אחוז ממי שיאבדו את מקום עבודתם הם העובדים שלא נראים כלל על המסך הקטן: צלמים ומקליטים, תאורנים, עורכי וידאו, מפיקים, תחקירנים, מאפרות, פועלי במה , וכן - גם עיתונאים ותיקים וצעירים, שיש להם משפחות כמו לכל אחד אחר.

   

  אנחנו מדווחים מדי ערב על המציאות החדשה שנוצרה בעקבות המשבר הכלכלי. מציאות שגרמה לממשלות בעולם להתגייס ולהציל חברות קורסות רק כדי למנוע עוד ועוד פיטורים. ומה פה? בישראל מדינה סוגרת מיוזמתה ערוץ תקשורת שנותן פרנסה למאות עובדים ולאלפי משפחות.

   

  לפני שלוש שנים הבאנו לכם את הבחירות מהכיכר, בשבועות האחרונים כולנו עובדים במרץ על ליל הבחירות שיהיה כאן בעוד שבועיים. כדי שמחזה האבסורד בו רק ערוץ מסחרי אחד משדר לכם בליל הבחירות ובימים שאחריו יימנע, שר התקשורת צריך לאפשר לנו להמשיך ולהתקיים, והוא יכול.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיימוביץ'. למען העובדים שמאחורי הקלעים
  צילום: יוסי צבקר
  לאתר ההטבות
  מומלצים