שתף קטע נבחר

תקדים: האזרח תבע, השופט גזר עבודות שירות

שלושה שבועות מאסר, שירוצו בעבודות שירות, נגזרו על אדם שאמר בעקבות ויכוח על חנייה: "אני אהרוג אותך. זבל אשכנזי". ההחלטה ניתנה בעקבות קובלנה פלילית שהגיש האדם אותו קילל הנאשם - ולא המשטרה שטענה שמדובר באירוע ביזארי

הקללה "אני אהרוג אותך, זבל אשכנזי" עלתה בעבודות שירות: בצעד תקדימי ונדיר גזר השבוע בית משפט השלום בירושלים שלושה שבועות מאסר, שירוצו בעבודות שירות וחודשיים מאסר על תנאי, על נחום בנימיני נגדו הוגשה קובלנה פלילית על-ידי סימון דונכין מירושלים. בנימיני נתבע על איומים, קללות והוצאת דיבה.

 

הליך הקובלנה הפלילית הוא הליך שאותו יכול כל אזרח להגיש נגד אזרח אחר, ומעמיד למשפט פלילי את הנתבע. הפרקליטות רשאית להודיע כי היא מנהלת את המשפט הפלילי, במקום אותו אזרח, ובמקרה כזה מתנהל משפט פלילי במתכונתו המוכרת. במקרה שהאזרח מורשע במסגרת הליך הקובלנה הפלילית, הרי שדינו כאילו הורשע במסגרת כתב אישום אותו הגישה המשטרה או הפרקליטות.

 

מגזר הדיו עולה כי במאי 2006 ,בעקבות ויכוח על מקום חנייה, התקרב בנימיני לדונכין ואמר לו "אני אפנצ'ר לך את האוטו. אני אהרוג אותך, אני כבר ישבתי 10 שנים". בעקבות האיומים התקשר דונכין למשטרה. בעודו מדבר עם המוקדנית, המשיך בנימיני באיומיו שנמשכו גם בתחנת המשטרה.

 

בנימיני הורשע  על-ידי השופט עודד שחם בעבירות של לשון הרע - כיוון שצעק לדונכין בנוכחות אנשים "זה זבל, זבל אשכנזי".

 

בשיחה עם ynet אמר דונכין, שיוצג על-ידי עורך הדין אריאל עטרי, כי החליט להגיש את הליך הקובלנה הפלילית, כיוון שמהיכרותו את המשטרה ידע כי אם יוגש כתב אישום - למשטרה ייקח זמן רב להגיש כתב אישום. "גם לאחר שהשופט ביקש מהמשטרה להגיש את תשובתה - האם הם מתכונים להגיש כתב אישום נגד בנימיני - אמרה המשטרה כי מדובר באירוע ביזארי שלא כלל אלימות ולכן אין מקום להעמיד אותו לדין. הבנתי שההליך אותו הגשתי הוא במקום וראוי שבנימיני יקבל עונש על מה שעשה".

 

בגזר הדין כתב השופט שחם כי למרות שלא מדובר באלימות פיזית, מדובר ברצף של התנהגויות שהטילו אימה. השופט אף מציין בגזר הדין כי לחובתו של בנימיני חמש הרשעות קודמות שכללו עבירות דומות של איומים, עבירות שבגינן אף פעם לא נגזר עליו עונש מאסר, אלא רק מאסרים על תנאי ושעות לתועלת הציבור.

 

בנוסף למאסר שירוצה בעבודות שירות, נגזרו על בנימיני חודשיים מאסר על תנאי ו-5,000 שקל הוצאות משפט שישולמו לדונכין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סימון דונכין. תבע
צילום: דודי ועקנין
מומלצים