שתף קטע נבחר

שלושה פצועים קל מפגיעת פצמ"ר בשער הנגב

חמש פצצות מרגמה נפלו בשטחי המועצה האזורית שער הנגב - שני חיילים ואזרח נפגעו מרסיסים. מאז הבוקר שוגרו לעבר הנגב המערבי ארבע רקטות קסאם ו-13 פצצות מרגמה

הירי מרצועת עזה נמשך גם אחרי הצהריים (יום א'): חמש פצצות מרגמה נפלו סמוך ליישוב במועצה האזורית שער הנגב - שני חיילים ואזרח נפצעו קל מרסיסים - אחד מהם ספג רסיס ברגל. השלושה פונו באמבולנסים של מד"א לבית החולים סורוקה בבאר-שבע. זמן קצר לאחר מכן התפוצצה רקטה קסאם ליד יישוב בשער הנגב - במקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

דימה קים מנתיבות, האזרח שנפצע באורח קל ברגלו, סיפר: "זה היה גשם של פצמ"רים". הוא סיפר שהמתין להסעה בצומת לאחר שסיים את עבודתו ואז הוא נפגע. על התחושה להתגורר ולעבוד באזור, הוא אמר: "כמובן שיש פחד. הממשלה חייבת להגיב עכשיו. הרי היה הסכם, אם הם ימשיכו לירות - צריך להגיב. כל מה שהממשלה אמרה היא צריכה לבצע. היום נפל קסאם ליד גן ילדים. מה היה קורה אם זה היה פוגע בגן?"

 

הירי היום מרצועת עזה החל סמוך לשעה 6:50 בבוקר - אז התפוצצו שלוש רקטות קסאם בנגב המערבי. אחת הרקטות פגעה בין שני גני ילדים במועצה האזורית אשכול, שם לא נשמע התרעת צבע אדום. במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב - שם נרשמה פגיעה נוספת - מערכת ההתרעה עבדה כנדרש. הזרוע הצבאית של הפתח, "גדודי חללי אל-אקצה", קיבלה על עצמה אחריות לירי הרקטות.

 

שלוש שעות מאוחר יותר נורו ארבע פצצות מרגמה לעבר הנגב המערבי.

 הפצצות פגעו בשטחי המועצה האזורית שער הנגב - איש לא נפגע ולא נגרם נזק. בין לבין נפתחה אש לעבר כוח צה"ל, שנע סמוך לגדר המערכת בצד הישראלי. בנוסף נורו עוד ארבע פצצות מרגמה במהלך היום.

 

ראש אמ"ן, האלוף עמוס ידלין, התייחס לזהות היורים מרצועת עזה. "פעילי טרור שאינם שייכים חמאס מאתגרים את הארגון ומבצעים פיגועים כדי לגרום להסלמה מחודשת. חמאס מצדו מורתע, הוא עצמו מכבד את נצירת האש, אבל אינו מרתיע מספיק את האחרים", הוא אמר בישיבת הממשלה השבועית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים