שתף קטע נבחר

גימלאים עם צעירים, קדימה עם ירוקים: העודפים

הליכוד עם ליברמן, העבודה עם מרצ, ש"ס עם יהדות התורה והבית היהודי עם האיחוד הלאומי - כך יחולקו עודפי הקולות בדרך לכנסת ה-18

העבודה עם מרצ, הליכוד עם ישראל-ביתנו והגימלאים עם הצעירים - אלו חלק מהסכמי העודפים שנחתמו לקראת הבחירות לכנסת ה-18 - כך פרסמה היום (ב') ועדת הבחירות המרכזית.

 

בחירות 2009 ב-ynet: כל הדרך לקלפי

 

16 מפלגות חתמו על הסכמי עודפים: העבודה בראשות אהוד ברק עם התנועה החדשה מרצ. הליכוד - אח"י בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה עם ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן. קדימה עם ציפי לבני לראשות הממשלה עם הירוקים למען ישראל ירוקה. הבית היהודי-מפד"ל חדשה עם האיחוד הלאומי - תקומה, התקווה, ארץ ישראל שלנו, מולדת.

 

עוד חתמו על ההסכם: גיל - גימלאי ישראל לכנסת עם צבר - מפלגת הצעירים של ישראל. התאחדות הספרדים העולמית שומרי התורה ש"ס עם יהדות התורה והשבת אגודת ישראל - דגל התורה.

 חד"ש - החזית הדמוקרטית לשלום ושוויון חתמה על הסכם עם רע"מ-תע"ל ואילו ישראל חזקה בראשות ד"ר אפרים סנה חתמה עם התנועה הירוקה מימד בראשות הרב מלכיאור וערן בן-ימיני. 

 

הסכם עודפים, המכונה "חוק בדר-עופר" על שם חברי הכנסת שהגו אותו, נועד למנוע איבוד קולות שאינם משלימים מנדט לאחת המפלגות. על-פי החוק, שתי רשימות רשאיות להתקשר ביניהן בהסכם, שבמסגרתו יועברו הקולות העודפים בשתיהן לזו שקרובה יותר להשלמת מנדט נוסף. במלים אחרות, הקולות ייזקפו לזכות המפלגה אשר לה מספר גבוה יותר של קולות עודפים.

 

כלומר עם הקולות העודפים של מפלגה א' ומפלגה ב' עוברות את המנדט - המנדט הנוסף ינתן לרשימה שיש לה יותר קולות עודפים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים