שתף קטע נבחר

בחב"ד חגגו את הכתרת הנשיא

אל תחשבו לרגע שמדובר בברק אובמה. עשרות אלפי תלמידים בחב"ד ציינו בהיכל נוקיה את יום הכתרתו של הרבי מליובאוויטש לנשיא השביעי של חסידות חב"ד, לפני 58 שנה

כל הילדים משננים לומדים, מרימים את הידיים גבוה לשמים: לרגל "יום הנשיאות" השתתפו הבוקר (יום ג') למעלה מעשרת אלפים תלמידי רשת בתי הספר היסודיים של חב"ד בכנס בהיכל נוקיה בתל-אביב. באירוע ציינו את יום פטירת הרבי השישי בשושלת חסידות חב"ד, האדמו"ר יוסף יצחק, ואת הכתרתו של האדמו"ר השביעי והאחרון בחסידות - הרב מליובאוויטש, מנחם מנדל שניאורסון.

 

אלפי התלמידים - "תמימים", בלשון חב"ד - התכנסו היום בהיכל למה שכבר זכה לכינוי "הפסטיגל החרדי". בתוכנית: הצגות, מופעים ומצגות פירוטכניקה בעלות תוכן יהודי,

הגרלת כרטיסי טיסה לחצר החסידות בברוקלין וגם תפילה מרגשת של רבבת תינוקות של בית רבן לשחרורו של גלעד שליט וכמובן לביאת המשיח.

 

כל אחד מהילדים המשתתפים למד בעל-פה פרק משניות - עליו ייבחן בבית הספר - וזוהי "מתנתו" לרבי, לכבוד יום ההכתרה.

 

רשת החינוך החב"דית, בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב, מפעילה כ-70 בתי ספר ברחבי הארץ השייכים לזרם הממלכתי-דתי, ובהם תלמידים חרדים, דתיים, מסורתיים וחילונים. ברשת הסבירו כי י' בשבט הוא יום בעל משמעות אדירה וחשובה עבור החסידים, ומטרת הכינוס היא לעורר אצל התלמידים ציפייה מיוחדת לקראתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
כרזת מפגן ליום ההולדת של הרבי
צילום: ניב קלדרון
מומלצים