שתף קטע נבחר

מס' 22 באיחוד הלאומי: "הבית היהודי יותר טוב"

יהואר גל התאכזב מחבריו למפלגה ואמר כי חלק מהרשימה מורכבת מאנשים שהם "על סף הטירוף". הוא קרא לתמוך במפלגת הבית היהודי: "אני מעריץ אותם"

אלוף משנה (מיל') יהואר גל, שדורג במקום ה-22 ברשימת האיחוד הלאומי לכנסת, הודיע אתמול (יום ג') במפתיע על תמיכתו במפלגה יריבה - הבית היהודי. גל הסביר את המהלך בצירופם של אנשי "ארץ ישראל שלנו" לאיחוד הלאומי, הדרת הנשים ומחוייבות המפלגה לרבנים. לדבריו, בכוונתו להצטרף לחי"ל (חילונים למען מפד"ל) שהביעה תמיכה בבית היהודי. 

  

 

בשיחה עם ynet הסביר גל כי התאכזב מחבריו במפלגת "התקווה", שלטענתו בגדו בעקרונות המפלגה "לשם כסאנוּת נטו". עוד אמר: "אני לא תומך ברשימה שחלקים ממנה תומכים בסירוב פקודה ושלוקחת אותנו לקצה המטורף של הרב וולפא וברוך מרזל. יש שם אנשים שהם על סף הטירוף, ואני לא בעד מטורפים".

 

לדבריו, "צריך לנהל מדינה ואי אפשר לתמוך בסירוב פקודה שיפורר אותה. לא צריך לקלל ולגדף את חיילי צה"ל ואת מדינת ישראל כדי להוכיח נאמנות לארץ ישראל. גם שליטת הרבנים לא לרוחי, והדרת הנשים היא חשכת ימי הביניים. הדברים נוגדים את כל הבסיס שעליו קמה המפלגה".

  

גל שיגר במכתב לחברי "התקווה" שבו המליץ להם להצביע כל אחד לפי שיקול דעתו. "החלטנו שאם נדשדש לפני הבחירות סביב אחוז החסימה נפרוש מהמרוץ או שנצטרף למפלגה אחרת כדי לא לבזבז כמעט שלושה מנדטים לימין. זה המצב היום באיחוד הלאומי, ואני מצפה מהם לנהוג כך. להערכתי, הסיכוי של הבית היהודי גבוה יותר, ולכן אני ממליץ עליהם. הם בחרו רשימה יותר נכונה של אנשים נורמלים, גם אם היא לא מושלמת. חבל לי, למשל, על אורי אריאל שפרש ממנה, אבל זו הציונות הדתית בתפארתה".

  

הוא הסביר מדוע הסכים להיכלל מלכתחילה ברשימת המועמדים על אף האיחוד עם "ארץ ישראל שלנו": "חשבתי שההליך דמוקרטי ושמוקדם מדי לפרוש, אז לא ראיתי צורך למחות על זה", הדגיש. "חוץ מזה, זה לא באמת נחשב להתמודדות. הרי בבחירות הקודמות הייתי במקום ה-20 ועכשיו אני ב-22, אז בכלל הלכתי אחורה".

  

בן גביר: גל הוא צבוע ודו-פרצופי

את תמיכתו כאדם חילוני דווקא בבית היהודי, הסביר: "לדעתי הציונות הדתית היא עמוד האש לפני המחנה, החלוצים של שנות האלפיים. אני מאוד מזדהה עם הערכים שלהם. זהו ציבור נהדר עם נוער פנטסטי שיחזיק את מדינת ישראל. אני מעריץ אותם. הבעיה היא עם הרבנים, והם שעושים את כל הנזק עם פילוגים למחנות וחוסר יכולת להתאחד. צריך להפריד את הדת מהפוליטיקה".

  

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) מסר ל-ynet בתגובה: "כל מהלכי ההשתלבות של מפלגת 'התקווה' באיחוד הלאומי אושרו עלי ידי הגופים המוסמכים ב'התקווה'. מי שלא הצליח להיבחר למקום השני במפלגת התקווה ונבחר רק למקום הרביעי, ולאחר מכן החליט לעבור למפלגה אחרת - אינו יכול להיחשב כבעל זכות טיעון ביחס למפלגת התקווה".

  

דובר מפלגת "ארץ ישראל שלנו", איתמר בן גביר, טען בתגובה כי רק לאחרונה ביקש גל להצטרף למפלגה זו, שאת ראשיה הגדיר "מטורפים". "אני מבין שיש בליבו על אריה אלדד, וחבל שכך, אבל שלא ינסה לצבור נקודות על הגב שלנו. מי שפונה אלינו בבקשה להצטרף כשמרזל והרב וולפא עוד היו ברשימה, ואחרי תהליך האיחוד המבורך יורק לבאר ממנה שתה, הוא צבוע ודו פרצופי. ארץ ישראל חשובה יותר מהחשבונות האישיים של יהואר גל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
לא בעד מטורפים. גל
צילום: מאיר פרטוש
אין זכות טיעון. אלדד
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
צביעות. בן גביר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים