שתף קטע נבחר

קדימה: נתניהו וברק סיכמו על שותפות בממשלה

גורמים בקדימה טוענים כי הפגישה "הביטחונית" בין יו"ר הליכוד ליו"ר העבודה נועדה להבטיח את מקומו של שר הביטחון בממשלה בראשותו של נתניהו. בעבודה דחו את הטענות: מדובר בספין מכוער

שבוע לפתיחת הקלפיות - ההשמצות והספינים משתלטים על השיח הפוליטי. גורמים בקדימה האשימו הערב (יום ג') את העבודה ואת הליכוד ברקימת "קומבינה פוליטית" שנועדה להבטיח את מקומו של ברק בממשלתו של נתניהו, אם ייבחר לראשות הממשלה. הדברים נאמרו בעקבות פגישה שקיימו ברק ונתניהו במשרד הביטחון.

 

 

מנהל ההסברה בקדימה, אייל ארד, אמר כי לא ייתכן ששבוע לפני הבחירות דנים יו"ר העבודה ויו"ר הליכוד בנושאים ביטחוניים וכי אין ספק שמדובר בפגישה פוליטית. ארד גם תקף את הליכוד ואמר כי החלטת המפלגה לשנות את הקמפיין שבוע לפני הבחירות תחת הכותרת "ליכוד חזק, ממשלה יציבה", נובעת מלחץ.

 

נתניהו רמז בתום פגישתו עם ברק כי ישמח לשלב אותו כשר הביטחון בממשלה בראשותו. "מול האתגרים הביטחונים הגדולים שמדינת ישראל ניצבת בפניהם - חמאס בעזה, חיזבאללה בלבנון ומדינת החסות איראן - צריך לרתום את האנשים הטובים ביותר, המנוסים ביותר והאחראים ביותר", אמר נתניהו.

 

הרמיזה של נתניהו עוררה כצפוי זעם בקדימה, שם טוענים זה זמן מה כי בין העבודה והליכוד קיים הסכם חשאי שיבטיח את השותפות הקואליציונית של שתי המפלגות אחרי הבחירות.

 

הליכוד: הקמפיין נועד למנוע זליגת קולות בימין 

בעבודה דחו את ההאשמות של קדימה והתעקשו כי ברק ונתניהו דנו בנושאים ביטחוניים: "העבודה דוחה בשאט נפש את הספין המכוער התורן של קדימה בדבר פגישת ברק נתניהו. שר הביטחון נפגש היום גם עם יו"ר מרצ וגם עם יו"ר מפלגת הגמלאים וגם עם יו"ר האופוזיציה. מחר בכוונתו להיפגש עם הרב ליצמן מיהדות התורה ועם יו"ר ש"ס אלי ישי. בפגישות דן ברק עם ראשי הסיעות במצב בדרום". עוד נמסר מהעבודה כי "דומה שקדימה אינה מעלה על דעתה שיש יו"ר מפלגה הנוהג באופן ענייני ורציני ובלי תרגילי בחירות". 

 

רוני רימון, מנהל האסטרטגיה התקשורתית של הליכוד, מסר בתגובה: "קדימה מחליפה קמפיינים וססמאות כמו גרביים, כי הם באובדן עשתונות על אובדן השלטון הצפוי. לליכוד, לעומת זאת, יש תוכנית קמפיין מסודרת ומתוכננת מאוד. הבעיה עם קדימה היא שהם לא מפרסמים אף תשדיר או מודעה שאין בהם לפחות שקר אחד. בדרך כלל - הרבה יותר".

 

גורמים המעורבים בקמפיין הליכוד סיפרו כי הקמפיין החדש שלהם "נועד לעצור את זליגת הקולות מהליכוד ולהשיבם חזרה אלינו". הגורמים מסבירים כי הלך הרוח הציבורי, שלפיו נתניהו כבר

ניצח את הבחירות, גורמת ללא מעט מצביעים שמעוניינים שנתניהו ישמש כראש הממשלה הבא להצביע למפלגות ימין אחרות - מתוך ביטחון שנתניהו ממילא ירכיב את הממשלה.

 

"יש תחושה כאילו ההצבעה היא בשני פתקים", אמרו הגורמים, "המסר שלנו הוא: אם אתם רוצים את ביבי תצביעו לליכוד. בדרך להשיג את המטרה המשנית עלולה המטרה העיקרית להתפספס. מי שרוצה את ביבי צריך להצביע לביבי, אחרת לא ניתן יהיה למשול או לחילופין המצביעים שרוצים את ביבי ולא יצביעו לליכוד ימצאו את עצמם עם לבני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צוחקים כל הדרך אל הקבינט? נתניהו וברק
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים