שתף קטע נבחר

חדש: מפת הבחירות של ynet

איך הצביעה רמת אביב ג' בבחירות הקודמות? מה קרה לבית-שמש בין 2003 ל-2006? איזה קיבוץ מצביע ליכוד? האם "אחוזה" בחיפה עדיין אדומה? לראשונה בישראל: מפת בחירות אינטראקטיבית. ב-10 בפברואר תקבלו - רק ב-ynet - את כל התוצאות, מכל הקלפיות, במרחק הקלקה

איך הצביעו בירושלים ומה אמרה שדרות, מי ניצח באריאל ובשכונת התקווה, מה פסקו הדימונאים ואת מי העדיפו הקיבוצניקים? עכשיו אפשר לקבל את הכל בקליק אחד. לראשונה בישראל, ynet מגיש מפה אינטראקטיבית - ששמה את התוצאות במקום.

 


 

מפת הבחירות החדשנית תציג את תוצאות בחירות 2009 במלואן, בכל היישובים ובתוך היישובים, ותאפשר לגולשים לראות - באמצעות "זום" ולחיצה על המפה - כיצד התפלגה הצבעתם של אזרחי ישראל. לצפייה בנתוני ההצבעה המלאים יש להקליק על האזור הצבוע בצבע המפלגה המובילה.

 

  

אבל זה עוד לא הכל: בכל מחוז, נפה, יישוב ואזורים בתוך היישוב, מספקת המפה השוואה לשתי ההצבעות הקודמות - ב-2006 וב-2003. כך ניתן לעמוד על התמורות שחלו בדפוסי ההצבעה בכל אתר ואתר - בהקלקה אחת.

 

איך עושים את זה? פשוט מאוד: רשמו את שם היישוב, לחצו GO וסמנו אם אתם מעוניינים בתוצאות בחירות 2003 או 2006. אפשרות אחרת: הגדילו את המפה באמצעות העזרים משמאל (לחיצה על הסימן +) והגיעו ליישוב המבוקש. לחיצה על היישוב תציג את תוצאות הבחירות בשנה שבחרתם (למשל 2003). כדי לבדוק איך הצביעו באותו איזור בבחירות האחרות (2006) יש ללחוץ בראש המפה על 2006. צבע היישוב ישתנה בהתאם למפלגה שקיבלה את מירב הקולות באותה שנה.

 

בליל הבחירות, מיד עם סגירת הקלפיות, תתעדכן המפה בזמן אמת בתוצאות שיזרמו מהקלפיות הפרושות ברחבי הארץ. אט-אט ייצבעו אזורי הבחירה השונים בצבעי המפלגות המנצחות, עד לקבלת התמונה המלאה של הכרעת אזרחי ישראל, ותוכלו לגלות באילו צבעים חדשים (או ישנים) נצבעה מפת הפוליטיקה הישראלית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים