שתף קטע נבחר

טיבי: ליברמן הוא היידר; אלדד: הוא רק מדבר

הצלחתו של יו"ר ישראל ביתנו בסקרים הביאה לאיחוד דעות מפתיע: גם יו"ר רע"מ-תע"ל וגם נציג האיחוד הלאומי שילבו כוחות בירושלים ותקפו אותו - כל אחד מסיבותיו שלו

ויגור זאב עם כבש? בעימות שנערך היום (ד') בין נציג האיחוד הלאומי, ח"כ אריה אלדד, לבין יו"ר רע"מ-תע"ל, ח"כ אחמד טיבי, באוניברסיטה העברית בירושלים מצאו השניים אויב משותף: יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. לטענת טיבי, ליברמן הוא "יורג היידר הישראלי". אלדד סבור כי ליברמן "מדבר ולא עושה".

 

 

בעימות שנערך לפני כמאה סטודנטים בקמפוס גבעת רם דיברו השניים על המחלוקות האידיאולוגיות שבין המפלגות והשיבו לשאלות הקהל. על אף שנושא הדיון היה ההבדלים התהומיים והמחלוקות בין שני קצוות הקשת הפוליטית, לא הצליחו השניים להתעלם מענייני דיומא ולא ויתרו על ההזדמנות לתקוף את תפוח האדמה הלוהט של הבחירות: אביגדור ליברמן.


אלדד וטיבי באוניברסיטה העברית בירושלים (צילום: גיל יוחנן) 

 

"אני לא מתרגש מה'פקה-פקה' של ליברמן, אני בז לו", אמר טיבי. "מדובר ביורג היידר הישראלי ועלייתו היא עליית הפאשיזם", הבהיר והוסיף כי במובנים מסוימים ליברמן אף גרוע מהיידר, שהיה מנהיג הימין הקיצוני באוסטריה, ומז'אן מארי לה פן הצרפתי. "לפחות היידר ולה-פן מפנים את הגזענות כלפי הזרים, הוא מפנה אותה כלפי עמו שלו" אמר.

 

טיבי הדגיש כי מסע הבחירות של ליברמן לא מפחיד את הציבור הערבי וכי הוא עצמו חושש יותר דווקא מיו"ר קדימה,

ציפי לבני: "ליברמן לא מפחיד את הערבים והוא לא מכיר אותם. אני מודאג יותר מציפי לבני, שאומרת שהפיתרון הלאומי לפלסטינים המכונים ערביי ישראל הוא במקום אחר".

 

ח"כ אלדד התייחס אף הוא ליו"ר ישראל ביתנו ואמר: "ליברמן רוכב על גל פופוליסטי של שנאה לערבים. הוא לא עשה דבר נגד בנייה בלתי חוקית ערבית, הוא רק דיבר ולא עשה". למרות זאת, טען אלדד כי צריך היה לפסול את המפלגות הערביות מלהתמודד לכנסת. אלדד קרא גם לביטול הערבית כשפה רשמית בישראל וציין כי יש לתת לה מעמד מיוחד, אך לא רשמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיבי. "לא מתרגש מה'פקה-פקה'"
צילום: גיל יוחנן
אלדד. "ליברמן רוכב על גל פופוליסטי"
צילום: גיל יוחנן
ליברמן בסיור בדרום
צילום: צפריר אביוב
מומלצים