שתף קטע נבחר

דרסה למוות קשישה, וזוכתה כי "התעלפה"

בפברואר 2006 איבדה נהגת שנסעה ברמת-גן את הכרתה, עלתה על אי תנועה ופגעה בשני הולכי רגל - אחת מהם נהרגה. השופטת קבעה כי מאמינה לנהגת שאיבדה את הכרתה לפני התאונה וזיכתה אותה מגרימת מוות ברשלנות

נהגת שהואשמה כי דרסה למוות הולכת-רגל ברמת-גן, זוכתה היום (ד') מחמת הספק מגרימת מוות ברשלנות - לאחר שהשופטת שוכנעה כי איבדה את הכרתה בסמוך לזמן התאונה.   

 

המקרה אירע בפברואר 2006 כאשר הנאשמת, בת 56, נהגה במכוניתה ברחוב ז'בוטינסקי ברמת-גן. כאשר התקרבה לצומת עם רחוב ביאליק היא סטתה מהכביש, עלתה על אי תנועה ופגעה בשני הולכי רגל שעמדו במקום. השניים נפצעו באורח קשה - ואחת מהם - שרה צ'רניקוב, בת 77, נפטרה זמן קצר לאחר התאונה.

 

הנהגת טענה בבית המשפט לתעבורה בתל-אביב, באמצעות עורך דינה אורן בושרי, כי היא איבדה את ההכרה לאחר שיום קודם לכן סבלה מדלקת קשה בגרון. היא סיפרה כי בבית החולים נתנו לה אנטיביוטיקה. לדבריה, התאונה אירעה כשהיתה בדרכה לרופא בקופת חולים, כפי שהורו לה בבית החולים.

 

השופטת אורנה שדמי קבעה בהחלטתה, כי הנאשמת עשתה עליה רושם אמין ביותר וכי לא מצאה בעדויותיה סתירות מהותיות שפוגעות במהימנותה. השופטת אמרה כי האשה דבקה בגרסתה לכל אורך הדרך.

 

לדברי השופטת, השוטר הראשון שהגיע למקום התאונה מצא את הנהגת יושבת במכונית. היא אמרה לשוטר שאינה זוכרת דבר ואין לה מושג כיצד אירעה התאונה. את אותה גרסה היא מסרה לשוטר אחר שחקר אותה בבית החולים ומאוחר יותר זו היתה גרסתה בבית המשפט.

 

כמו כן סיפרה הנהגת, כי לפני שאיבדה את הכרתה היא ראתה נקודות שחורות והדבר מתאים על פי חוות דעת של מומחה לאירוע של איבוד הכרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
ארכיון
צילום: אבי כהן
עו"ד בושרי. ייצג את הנהגת
מומלצים