שתף קטע נבחר

אום אל-פחם: יו"ר הקלפי מרזל לא ייכנס לעיר

בעיר הערבית הוחלט לסגור את הכניסות ביום הבחירות, כדי למנוע מברוך מרזל להיות יו"ר קלפי. "לא נתנו לו להיכנס דרך הדלת, אז הוא רוצה להיכנס דרך החלון", אמר חבר בתנועת בני הכפר. מרזל: אגיע בכל מקרה

האיחוד הלאומי מינה את ברוך מרזל להיות יו"ר קלפי באום אל-פחם ובעיר הערבית מכינים לו "קבלת פנים": בעירייה החליטו הערב (יום ד') פה אחד לא לאפשר לאיש הימין הקיצוני להיכנס לעיר. "נחסום את כל הכניסות לעיר והמשטרה היא שתשא באחריות המלאה לכל מה שיתחולל באותו היום", אמר רג'א אגבריה מתנועת בני הכפר.

 

 

מרזל, שהצעדה שתכנן לערוך באום אל-פחם שנדחתה בינתיים, אמור לפתוח את אחת הקלפיות בעיר ב-7:00 בבוקר ולסגור אותה ב-22:00 בערב ולאחר ספירת הקולות לבוא עם הקלפי לבניין העירייה.

 

באום אל פחם לא אהבו את הרעיון בלשון המעטה והערב התכנסה ישיבה מיוחדת בנושא, במהלכה תמכו כל חברי המועצה בהחלטה כי כל הכניסות לעיר ייחסמו החל מהשעה 6:30 בבוקר ביום הבחירות. "נצא בקריאה לכלל תושבי העיר לצאת לרחובות ולא לאפשר את כניסתו. מרזל מבקש להתחכם איתנו. לא נתנו לו להיכנס דרך הדלת, אז הוא רוצה להיכנס דרך החלון. אנו לא נאפשר לו ליישם את רצונותיו בתחבולה כזו או אחרת", אמר אגבריה.

 

העירייה תשגר מכתב - הן למשטרה והן לוועדת הבחירות של הכנסת - ובו הסתייגות מהגעתו לעיר ביום הבחירות. בנוסף יפרטו בעירייה את הסכנות הטמונות בהגעתו של מרזל.

 

מרזל אמר ל-ynet לאחר ששמע על ההחלטה באום אל-פחם: "על אפם וחמתם אני אגיע לאום אל פחם כדי לשמור על החוק, על הסדר ולהשגיח על תקינות הבחירות. אם אצטרך, לא אגיע לבד, אלא עם פעילים נוספים של האיחוד הלאומי".

 

הוא הוסיף: "אני חושב שזה מבחן חשוב לשלטון החוק ואני מצפה לראות את תגובת המשטרה, השופט אליעזר ריבלין וכל שאר הגופים במדינה, האם אנחנו מדינה שומרת חוק או שהיא תתקפל בפני אספסוף של בריונים? בכל מקרה, אני מגיע לאום אל פחם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרזל. אורח לא רצוי בעיר הערבית
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים