שתף קטע נבחר

בכיר בחמאס לעיתון מצרי: הושגה טיוטת רגיעה

דובר משלחת חמאס לשיחות הרגיעה בקהיר אמר כי תוקפו של ההסכם יהיה למשך 18 חודשים והוא יכלול גם את פתיחת המעברים. לדבריו, יש עדיין אי הסכמה לגבי הצבת פקחים במעברים עם ישראל וסוגי הסחורות שיוכנסו לרצועה. במקביל, דווח כי חמאס ייתן את תשובתו הסופית בשבת

האם בקרוב ייחתם הסכם על רגיעה חדשה? ישראל וחמאס הגיעו לטיוטת הסכם ביניהן, בתיווך מצרי - כך מסר בכיר התנועה, סלאח אל-ברדויל לעיתון הממסדי המצרי "אל-אהראם" - המפרסם הבוקר (יום ה') את הדברים. במקביל, דיווחה סוכנות הידיעות המצרית כי חמאס אמור לתת את תשובותו להסכם בשבת.

 

אל-ברדויל, המשמש כדובר משלחת חמאס לשיחות בקהיר, אמר כי תוקפו של הסכם הרגיעה יהיה למשך 18 חודשים והוא יכלול את פתיחת המעברים מישראל לרצועת עזה, בנוסף להסרת המצור ולהכנסת 80 אחוזים מסוגי הסחורות.

 

לדבריו, עדיין יש שני מכשולים שעומדים בפני סיכום הטיוטה: הכמות וסוגי הסחורות אשר תתיר ישראל להכניס לרצועה וסוגי הסחורות אשר כניסתן תיאסר בשל החשש שייעשה בהם שימוש ליצור רקטות. המכשול השני הוא סירובה המוחלט של ישראל להצבת פקחים בינלאומיים במעברים בין ישראל לרצועת עזה.

 

בנוגע לפיוס הפנים פלסטיני, בין חמאס לפתח, ציין אל-ברדויל כי התנועה דרשה מהצד המצרי להקים ועדה משפטית שתשחרר את עצורי חמאס בגדה המערבית ותיצור אווירה חיובית כלפי השלמת הפיוס.

 

בתוך כך, מדווח העיתון כי מצרים המשיכה אתמול בשיחותיה המרתוניות עם משלחת חמאס בראשות בכיר התנועה, עימאד אל-עלמי, מתוך מטרה להגיע להסכם על רגיעה עד למועד שהוצע לסיימו - היום. בכיר הג'יהאד האיסלאמי, חלאד אל-בטש', אמר כי תנועתו תגיב היום על ההצעות המצריות בנוגע לרגיעה ולדיאלוג הפנים פלסטיני.

 

במקביל, דיווחה סוכנות הידיעות המצרית, כי משלחת חמאס אמורה לשוב לקהיר ביום שבת, כדי להודיע למצרים על תשובתה הסופית בנוגע לרגיעה.

 

אחד מחברי משלחת החמאס לקהיר אמר: "קיבלנו את ההצעה הישראלית דרך האחים שלנו במצרים. בהצעה יש נקודות לא ברורות. ההצעה לא מדברת על הסרת המצור. הוא אמר שמצרים צריכה זמן כדי להעביר את השאלות של חמאס לישראל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומכי חמאס ברצועה
צילום: AFP
מומלצים