שתף קטע נבחר

הוד-השרון: סליק ישן התגלה בבית כנסת

במהלך ניקיונות שבוצעו במחסן צדדי בקומה השנייה של בית הכנסת התגלה ארגז ובו רימוני רסס מאולתרים, קנים של תת-מקלע סטן, מחסניות וכובע פלדה. ותיקי המקום: היה כאן מטה של ההגנה בתקופת המנדט

סליק מימי ההגנה נמצא הבוקר (יום ה') בבית כנסת הגדול בכיכר מגדיאל שבהוד-השרון. במקום, אשר לטענת ותיקי בית הכנסת שימש כמטה של ההגנה בתקופה של לפני קום המדינה, נמצאו אמצעי לחימה וההערכה היא כי איש לא נגע בהם מאז. בשלב זה עדיין לא ברור אם מדובר בסליק ששימש את הארגון היהודי או את אחד מלוחמיו באופן פרטי.

 

בית הכנסת בנוי על הכיכר עצמה ומסביבו כביש שבצידיו בתי עסק שונים. במשך שנים נוהגים לפקוד את המקום מתפללים רבים ואלה לא ידעו כי ממש במרחק של מטרים מהם נמצא מצבור רובים, רימונים ותחמושת שאם היתה מתפוצצת - היתה יכולה לגרום לנפגעים.

 

הסליק התגלה במהלך עבודות ניקיון שהתבצעו במחסן צדדי בקומה השנייה של בית הכנסת. העובדים הבחינו בארגז עץ והחליטו לפתוח אותו. להפתעתם גילו בארגז שלושה רימוני רסס מאולתרים עם מנגנון הפעלה ישן, קנים של תת-מקלע סטן, מחסניות וקסדת פלדה. חבלנים ממשטרת מרחב שרון הוזעקו למקום והעבירו את הרימונים לשטח פתוח כדי לפוצצם באופן מבוקר.

 

בתחילת השבוע שעבר התגלה סליק מימי מלחמת השחרור בין הרפת למסגריה של קיבוץ נירים שבנגב המערבי. כלי נשק הרבים במקום נחשפו בעת שעובדי המשק חיפשו אחר מרחב מוגן להתחבא בו מפני רקטות קסאם. בין הממצאים: עשרות רובים צ'כיים, תת-מקלע סטן, נשק קל וכן תחמושת רבה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסליק בבית הכנסת
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים