שתף קטע נבחר

ישראלים קיבלו מייל מאיים מהחמאס

ישראלים רבים קיבלו במהלך הלילה הודעות דואר אלקטרוני מאיימות בשם ארגון אל-קסאם, בהן איומים לחטיפת ישראלים. "זהו ג'יהאד, ניצחון או מות הקדושים", נכתב בהודעה

"יותר מ-1,300 האיסלאמיסטית נכנסו לוחמי פלסטין". כך נפתח (השגיאות במקור) דואר מאיים שקיבלו ישראלים רבים לתיבות הדואר האלקטרוני שלהם. "תהיה חטיפה של מספר אישים בולטים... זהו ג'יהאד, ניצחון או מות הקדושים", עוד נכתב בו.


 

ההודעה נשלחה בשפות אנגלית, ערבית ועברית, מחשבון דואר בשירות Gmail של גוגל - המאפשר לכל אחד לפתוח תיבת דואר אלקטרוני ללא תשלום או צורך בהזדהות. כרגע לא ידוע המספר המדוייק של מקבלי ההודעה, והאם היא נשלחה באופן בלעדי לישראלים בלבד, או למגוון רחב יותר של אנשים. רבים ממקבלי ההודעה מספרים כי קיבלו אותה לכתובת

האישית שלהם, שלא מפורסמת במקורות חיצוניים, ולכן הם מתקשים להבין מהיכן השיג אותה השולח.

 

גולשים מדווחים גם על הודעות נוספות שהגיעו לתיבות המייל שלהם בשעות האחרונות, המרחיבות את הטקסט שנשלח בהודעה המקורית ומציע לנמענים להצטרף לשורות הארגון כמרגלים. לחלקן אף צורפו תמונות מזעזעות וקישורים לסרטונים ביוטיוב.

 

המיילים הנוספים הגיעו עם הכותרת The End of Israel (סופה של ישראל) ונשלחו משולח שמכנה את עצמו youth of Islam (הנוער האיסלאמי) בכתובת i.am.hitler2099 (אני היטלר 2099).

 

"מה שמעניין זה, שאני אומנם ישראלי אבל מתגורר בניו-יורק. המייל נשלח לתיבת hotmail.com שרשומה בקליפורניה", סיפר לנו רון מניו-יורק.

 

אדם, ישראלי נוסף שקיבל את ההודעה, הופתע למצוא אותה בתיבת הדואר שלו: "זו כתובת שמגיע אליה ספאם (דואר זבל) לעיתים נדירות במיוחד, כיוון שהיא משתמשת לצרכים אישיים בלבד. ממש לא ברור לי איך הם יכלו לעלות על זה שהתיבה הזו שייכת לישראלי", אומר אדם.

 

 

האם המייל נשלח מהחמאס?

ההודעה נשלחה בשם "אל-קסאם", שם הזרוע הצבאית של החמאס, אך מכיוון שנשלחה מכתובת אנונימית, אין לדעת האם המייל אכן הגיע בצורה רשמית מהחמאס, או שמדובר בתומך נלהב שהחליט על דעת עצמו לשלוח את ההודעות המאיימות.

 

ההודעה נשלחה במספר שפות, ונראה כי נעשה שימוש בשירותי תרגום אוטומטיים כדי להכינה באנגלית ועברית, שכן המלל בה כולל טעויות לשוניות רבות ("לבין הרג של מספר להם את חוסר הרמה...").

 

זו אינה הפעם הראשונה בה החמאס או אנשים מטעמו משתמש באמצעים אלקטרוניים כדי לנסות ולהלחיץ ישראלים. בתקופת המלחמה, נשלחו הודעות רבות לישראלים מהארגון דרך הטלפון הסלולרי (SMS) ובאמצעות תוכנת Skype.


 הודעה שנשלחה ב-Skype בתקופת המלחמה

  

המידע הראשוני התקבל בדואר האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיימים במחשב
צילום: index open
מומלצים