שתף קטע נבחר

הטייס על הנחיתה בהדסון: הלב נפל לתחתונים

צ'סלי "סלי" סלנברגר, הטייס שהנחית בשלום מטוס נוסעים במימי נהר ההדסון, שיחזר את הדרמה בתא הטייס ואמר שזאת היתה החוויה הגרועה בחייו: "הרגשתי בחילה"

שלושה שבועות לאחר שהנחית בשלום מטוס שמנועיו כשלו במימי נהר ההדסון בניו-יורק, העניק הטייס צ'סלי "סלי" סלנברגר ראיון ראשון לכלי תקשורת אמריקני. בראיון שישודר בתוכנית "60 דקות" של רשת CBS מספר סלנברגר על הדרמה שהתרחשה בתא הטייס, ותיאר את החוויה כגרועה בחייו. הראיון ישודר ברחבי ארה"ב ביום שני.

 

לדברי סלנברגר, הוא לא האמין תחילה שציפורים נכנסו למנועי המטוס

והשביתו אותם. הוא ניסה לתאר את רגעי החרדה הראשונים ואמר, כי חש "בחילה ממעמקי הבטן, תחושה שהלב נופל לתחתונים". הוא שיבח את פעולתם המהירה של כוחות ההצלה ואמר כי "גם תודה לא תספיק".

 

ערב משחק הסופרבול האמריקני שוחח סלנברגר קצרות עם רשת ESPN וסיפר, כי השקט ששרר בתא הטייס לאחר שהמנועים כבו היה "מזעזע". הוא תיאר את האירוע כ"סוראליסטי" ואמר כי הוא חש "רגוע מבחוץ, ונסער בפנים". כל 155 הנוסעים ואנשי הצוות שרדו את נחיתת האונס.


נוסעי המטוס מפונים רגעים לאחר הנחיתה (צילום: רויטרס)
 

רעייתו של סלנברגר, לורי, סיפרה כי מאז המקרה

קיבלו השניים מכתבים רבים מאנשים שביקשו להודו להם. לדבריה, בכל ערב הם פותחים מכתבים ומתרגשים. "זה מאפשר לשנינו להביע את רגשותינו בעניין. נאחנו יושבים יחד ובוכים".

 

אתמול פרסמה רשות התעופה האמריקנית את הקלטת שבה נשמע סלנברגר מודיע בקול רגוע ובטוח לנוסעי טיסת "יו.אס איירווייז", על כוונתו לנחות נחיתת אונס בנהר ההדסון שבניו-יורק. בקלטת ניתן להתרשם בקלות מהלחץ של שני פקחים ממגדלי פיקוח שונים שהיו בקשר עם תא הטייס, והבלבול בקרב השניים לאחר שהמטוס נחת בנהר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הטייס סלנברגר. חוויה גרועה
צילום: AP
פינוי המטוס מנהר ההדסון
צילום: AP
מומלצים