שתף קטע נבחר

או חברותא או זמירותא

מה עושים הזמרים מאחורי הקלעים? בסרטים תמצאו אותם שותים, מעשנים ומארחים מעריצות. אהרן רזאל ושותפו לאלבום "רזא דשבתא", רוקי זיגלר, מעדיפים עוד שעה של לימוד תורה

כלל לא כתוב אך ידוע בישיבות הוא שחברותא זה הרבה יותר מאשר שני תלמידים שלומדים יחד. בזמן הלימוד נוצרים קשרים חברתיים עמוקים, שיח פנימי, הפריה הדדית - ולפעמים, כך מתברר - גם אלבומים מוזיקליים. והראיה? האלבום "רזא דשבתא" שעומדים להוציא בקרוב אהרן רזאל וירחמיאל ("רוקי") זיגלר.

 

כבר כמה חודשים שהשניים עמלים ביחד על אלבום משותף - ובין לבין גם לומדים תורה. זיגלר מספר כי בכל פעם שהם בדרך להופעה, עורכים חזרות או סתם ממתינים מאחורי הקלעים, רזאל מוציא ספר קודש, והם יושבים ללמוד. "לפעמים זה חומש עם פרשת השבוע ולפעמים ספרים של רבי נחמן", מספר זיגלר בן ה-26.

 

לדברי החברותא, הלימוד המשותף עם רזאל משנה את האווירה, ומעניק תחושה של קדושה לעבודה המשותפת: "זה לא כמו עבודה רגילה שניגשים מיד לעשות את מה שצריך לעשות".  

 

זיגלר, עולה חדש מניו-יורק, מספר כי את רזאל הכיר מהופעות בארצות-הברית ובמבחינתו - אלבום משותף היה חלום ישן. הוא אומר כי

במהלך העבודה עם רזאל למד רבות מבחינה מוזיקלית ומקצועית, ויותר מכך למד "להיות מענטש (אדם)". אחד הדברים שנחקקו בלבו של זיגלר הוא האופן שבו רזאל תמיד דואג שכולם ירגישו בנוח, ומוודא שהאנרגיות חיוביות, לפני שמתחילים לנגן או לשיר.

 

את הלחנים לאלבום כתב זיגלר, וביקש מרזאל להיות שותף לעשייה המוזיקלית. רזאל מצדו עיבד, עיצב והוסיף קטעי לחן משלו - והדואטים הלכו ונערמו לכדי אלבום חדש ומיוחד. 15 רצועות מתוכננות באלבום, וכפתיח לחלק מהשירים הוסיפו השניים הגיגים בעניין זמירות השבת.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסינגל "שמור וזכור"
עטיפת דיסק
מומלצים