שתף קטע נבחר

נתניהו ברמת הגולן: גמלא לא תיפול שנית

יו"ר הליכוד נטע עץ ואמר: "ירושלים לא תחולק וגמלא לא תיפול שנית". בני בגין הזכיר את אביו: "מנחם בגין דאג להחיל את החוק הישראלי ואת ריבונותנו ברמת הגולן, מתוך ראייה אסטרטגית"

יומיים לפני הבחירות הגיע יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, לרמת הגולן. יחד עם הרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון, יוסי פלד, בני בגין ואפי איתם - הוא השתתף בטקס נטיעות לרגל ט"ו בשבט סמוך לכפר האמנים אניעם. נתניהו הצהיר: "ירושלים לא תחולק וגמלא לא תיפול שנית".

 

 

"אם קדימה תנצח", אמר נתניהו, "אנחנו לא נישאר על הגולן ונמשיך רק לוותר. שלום עושים רק עם החזק ולא עם החלש. ישראל ברמת הגולן היא חזקה ולא מדינה חלשה, המתפרקת מנכסיה".


כך נוטעים מועמדי הליכוד (צילום: אביהו שפירא)

 

יו"ר הליכוד סירב להתייחס לסוגיית המשא ומתן להחזרתו של החייל החטוף גלעד שליט. "לאורך כל מערכת הבחירות, נהגתי לא לדבר על הנושא ולא אסטה מכך גם היום. יכולתי לנצל את המצב, אבל אני חושב שלא לעסוק בכך הוא הדבר הנכון ביותר ברגע זה".

 

לביקורו של נתניהו נלווה גם בנו, אבנר, שעמד לצד אביו בעת שנטע עץ אקליפטוס. "הבן שלי יביא לכאן את הילדים שלו בעוד כמה שנים ויספר להם שסבא שלהם נטע את העץ שיצמח ויכה שורשים עוד שנים רבות, כמו שאנחנו בגולן".

 

ח"כ איתם, תושב מושב נוב שבגולן, אמר: "אל נא תעקור נטוע, זו לא רק סיסמה. השורשים שלנו יעמיקו פה עוד שנים רבות".

 

בני בגין הזכיר את אביו, מנחם ז"ל, בעקיצה לכך שבתשדירי הבחירות של קדימה מוזכר אביה של לבני, ח"כ לשעבר איתן לבני ז"ל. "כשהיינו ילדים, אמרו לנו שלא מערבים הורים, אבל אני החלטתי להגיד דבר אחד: כשעשינו שלום עם מצרים, מנחם בגין לימד אותנו שכשצריך להחזיר את השטח תמורת שלום - בתנאים מסויימים - עושים זאת. אך אותו מנחם בגין דאג בהמשך להחיל את החוק הישראלי ואת ריבונותנו ברמת הגולן, מתוך ראייה אסטרטגית ועל כך יש הסכמה רחבה בציבור וצריך להבין כיצד אותו אדם קיבל שתי החלטות אמיצות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתם, נתניהו ויעלון נוטעים עץ בגולן
צילום: אביהו שפירא
יעלון מחלץ רכב שנתקע
באדיבות מועצה אזורית גולן
מומלצים