שתף קטע נבחר

רקטה פגעה בדרום אשקלון, אין נפגעים

בסביבות 13:50 נשמעה אזעקה באזור אשקלון, ומיד אחריה נשמע קול נפץ. הבוקר פגעה רקטה במגרש חנייה בקיבוץ בשער הנגב. איש לא נפגע, אך מכוניות עלו באש

בקהיר ובירושלים מדברים על הפסקת אש, בדרום ממשיכים לספוג רקטות: בסביבות 13:50 בצהריים (יום א') פגעה רקטה בדרום אשקלון. לפני כן נשמעה אזעקה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

פיצוץ עז נשמע באזור, והדיו הגיעו עד למרכז העיר. עמית מאשקלון סיפר ל-ynet: "שמעתי אזעקת צבע אדום מאוד חלשה, בדרך כלל לא שומעים בעיר אזעקת צבע אדום והפעם דווקא היא הופעלה. דקה אחר כך שמעתי את הבום".

 

באחרונה הוגברה מערכת הצופרים באזור אשקלון. אחד העובדים באזור סיפר: "קיבלנו את ההתרעה במערכת הכריזה הפנימית שלנו, ואז נשמעה אזעקה. רצנו למיגוניות, ואז שמענו פיצוץ חזק מאוד, ובדיעבד התברר שזה נפל ממש לידנו". כעבור מספר דקות שבו העובדים לעבודה. 

 

ממלא מקום ראש עיריית אשקלון, שלמה כהן, שהוא גם הממונה על הביטחון, אמר כי בעירייה התקיימה התייעצות בנושא. "הירי הזה מדאיג אותנו וגם כעת כשמדובר על הפסקת אש לשנה או שנה וחצי, אנחנו לא נוכל להמשיך ולחיות עם טפטופים של ירי בלתי פוסק, ועל כן גם דרשנו מפיקוד העורף לפחות למגן את בתי הספר כדי שנוכל לקיים מערכת לימודים במצב כזה". ביום חמישי האחרון סיירו נציגי פיקוד העורף במוסדות החינוך באשקלון, לקראת דיונים על מיגון מוסדות החינוך או הצבת מיגוניות בחלק מהמוסדות הללו.  

 

הבוקר פגעה רקטה במגרש חניה בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע, אך נזק נגרם למכוניות שעלו באש. קודם לכן, בסביבות 6:30, נשמעה אזעקת "צבע אדום".

 

שלשום פגעו שתי רקטות מדרום לאשקלון וליד קיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. בשני האירועים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. חיל האוויר הגיב בערב בתקיפת מנהרות בדרום הרצועה. ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, אמר ל-ynet בעקבות הירי: "הכרעה בעניין צריכה להיות או פעולה צבאית או פעולה מדינית, אבל הורגלנו לכך שנקטו במדיניות שבה לא נעשה כלום. אני סבור שהבחירות בפתח לא יתרמו לכך שתגיע תגובה לירי".  

 

בינתיים נמשכים במצרים הדיונים על רגיעה. לפי פרטי ההצעה, שפורסמו הלילה בסוכנות רויטרס, תתחייב ישראל בשלב הראשון להפסיק את התקיפות ברצועת עזה, בעוד חמאס יתחייב להפסיק את ירי הרקטות לעבר ישראל למשך תקופה של עד 18 חודשים.

 

בשלב השני, תסכים ישראל לשחרר כאלף אסירים פלסטינים בתמורה לשחרורו של גלעד שליט. במקביל לעסקת חילופי השבויים, תפתח ישראל את מעבר כרם שלום ותאפשר הכנסה רבה יותר של סחורות לרצועת עזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזק נגרם בקיבוץ בשער הנגב
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים