שתף קטע נבחר

פעילים למען בעלי חיים: "פטרו את ד"ר צדוק"

פעילים למען בעלי חיים תבעו את פיטוריו של הווטרינר העירוני של אשקלון, ד"ר יואב צדוק, שתועד מרדים בעלי חיים בכלבייה העירונית. במסיבת עיתונאים סוערת, שגלשה לצעקות וגידופים, מחתה רעייתו: "אל תקראו לו רוצח"

המחאה הקולנית נגד הווטרינר העירוני של אשקלון, ד"ר יואב צדוק, שבה ופרצה היום (א') במסיבת עיתונאים שהוקדשה לנושא. פעילי זכויות בעלי חיים מעמותת "תנו לחיות לחיות" וגם ח"כ גלעד ארדן (הליכוד) דרשו את פיטוריו של הרופא, שתחקיר של התוכנית "כלבוטק" תיעד אותו מרדים כלבים באופן שהיה מנוגד לכאורה לנהלים.

 

התחקיר על הרדמת הכלבים בכלבייה העירונית שודר בטלוויזיה לפני כשנה, ופעילי זכויות בעלי החיים כינסו את מסיבת העיתונאים כדי למחות על שצדוק ממשיך בתפקידו.

 

חבר מועצת עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, הגיש שאילתא לראש העירייה הנוכחי, בני וקנין, וביקש לדעת מדוע לא יפטר את ד"ר צדוק. מלשכתו של וקנין נמסר כי אינם מוצאים את פרוטוקול השימוע שערך ראש העיר הקודם, רוני מהצרי, לצדוק.

 

ח"כ ארדן, הפעיל בשדולה למען בעלי חיים בכנסת, אמר כי למרות שהבחירות בפתח, הנושא חשוב דיו בכדי לקיים דיון בנושא. "מי שמתעלל בבעלי חיים ובחסרי ישע יכול לעשות את זה גם לבני אדם", אמר ארדן. "דו"ח רשמי של וועדה ממשלתית כתב דברים חמורים על צדוק, והוא עדיין ממשיך בתפקידו. אני סבור כי האופן שבו הווטרינר נחשף ממית ומתעלל בבעלי חיים מעיד על אופיו, ולא ייתכן שעיריית אשקלון תמשיך להעסיק בתפקידו". ארדן הוסיף ואמר כי הוא ועמיתיו בכנסת יעתרו לבית המשפט כדי להביא לסיום העסקתו של ד"ר צדוק.

 

מי שלא נשארה חייבת נוכח הדברים הקשים הייתה רעייתו של צדוק, שנכחה באולם. היא התפרצה לעבר ארדן וצעקה: "אתה לא תקרא לבעלי רוצח! באיזו זכות אתה אומר דברים שכאלה".

 

תוך דקות פרצה באולם מהומה גדולה, במהלכה ניסו מספר משתתפים להוציאה את גברת צדוק מהמקום בכוח. כוח משטרה הוזעק גם הוא לאולם כדי לשמור על הסדר.

 

צדוק הזמינה את ארדן לבוא למשרדו של הווטרינר על מנת להתרשם מאופי פעילותו. "כשבעלך הרג חתולים וכלבים הוא לא הזמין אותנו", השיב לה ארדן - התבטאות שהובילה לחילופי דברים קשים בין הנוכחים במשך דקות ארוכות.

 

לאחר שנרגעו הרוחות הגיבה פעילת זכויות בעלי החיים, השחקנית אורנה בנאי, לדברים: "האיש הזה הגיע לשפלות שלא נראתה כמוה והוא ממשיך לעסוק בתפקידו כווטרינר. הוא אדם שפל; הוא והממונה עליו, ד"ר משה חיימוביץ', צריכים ללכת הביתה. אנו נמשיך לרדוף אותם... עד שיפסיקו לפעול עם בעלי חיים".

 

עו"ד ראובן לדיאנסקי, שמכהן במועצת עיריית תל אביב מטעם תנועת "תנו לחיות" אמר כי הוא וחבריו ימשיכו לפעול להפסקת עבודתו של צדוק, וכי הוא מקווה שארדן ימונה לשר ויפעל בעניין.

 

אתי אלטמן, דוברת העמותה שאירגנה את המפגש ציינה כי העלאת הנושא מחדש לסדר היום ורתימת ח"כ ארדן ופעילים נוספים למטרה זו. "לא יתכן כי למרות החשיפה בכלבוטק ומסקנות ועדת החקירה של משרד החקלאות, עדיין ישנה הסכמה על דרך ההתנהלות של ד"ר צדוק", אמרה אלטמן. "מעשיו הינם עבירה לכאורה על חוק צער בעלי חיים והוא  עדיין מכהן בתפקידו, מקבל גיבוי מלא הן מראש העיר והן מראש השירותים הוטרינריים ד"ר חיימוביץ'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אל תקראו לו רוצח!", דרשה אשתו של ד"ר יואב צדוק
צילום: צפריר אביוב
פעילים למען בע"ח דורשים את פיטוריו של צדוק
צילום: ירון ברנר
מומלצים