שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  העובדים הודיעו: הקמנו תזמורת אנדלוסית חדשה

  ניסיונות לגישור בין הנהלת התזמורת האנדלוסית לעובדיה ונגניה נכשלו. היום הודיעו העובדים כי בראש התזמורת החדשה, שתפעל תחת עמותת "אהבת קדומים", יעמוד עופר אמסלם

  נגניה ועובדיה המפוטרים של התזמורת האנדלוסית הישראלית החליטו לאסוף את השברים ולהקים תזמורת חדשה. כפי שחשף ynet, תפעל התזמורת החדשה לעת עתה תחת עמותת "אהבת קדומים" הירושלמית שבראשה עומד הרב מאיר עטיה. בראש התזמורת יעמוד כמנכ"ל זמני עופר אמסלם, מי שניהל את התזמורת במהלך השנים 2007-2008, בתקופה בה פרש מייסדה, מוטי מלכא, מכסא המנכ"ל. אמסלם ינהל את התזמורת, בשלב זה, בהתנדבות. על התזמורת ינצח נגן המנדולינה והמעבד המוזיקלי, תום כהן.


  התזמורת האנדלוסית במפגן מחאה (צילום: דודו אזולאי)

   

  לדברי אמסלם, הליך הקמת הגוף החדש נעשה בגיבוי מלא של הסתדרות העובדים שמלווה את התזמורת מתחילת המשבר. "ברור שהמאבק עדיין לא נגמר", אומר אמסלם, "נעניתי לפנייתו של יושב ראש ועד העובדים בהסתדרות, דוד גלנוס, לנהל את התזמורת החדשה. זה פתרון חלופי זמני שמטרתו לשמור על הקיים ולהמשיך את הפעילות, גם אם זה אומר דרך עמותה אחרת. הרב מאיר עטיה הוא איש אשכולות שחיבר מספר קובצי פיוטים של יהדות צפון אפריקה. הקשר בינו לבין המוזיקה האנדלוסית טבעי ומכאן החיבור לתזמורת.

  אגייס את כל כוחותיי כדי שהתזמורת תמשיך לנגן.

   

  אמסלם מזכיר שהנגנים והעובדים של התזמורת עמדו במבחני איכות וכמות של מינהל תרבות, "לכן אין ספק שהתזמורת החדשה תעמוד גם היא בתנאי הקריטריונים לחלוקת תקציב. אנחנו תובעים ממינהל תרבות הכרה בכך שמדובר באותה התזמורת ובאותם הנגנים וכעת אנחנו בשלב השופינג לגיבוי רשות מקומית. היינו שמחים שעיריית אשדוד תמשיך לגבות את התזמורת, אבל אנחנו לא פוסלים רשויות אחרות".

   

  לדברי אמסלם, כבר ביום רביעי השבוע תכנס התזמורת החדשה חזרה ראשונה. "תוך שבועות ספורים נקיים קונצרט פתיחה", אמר והוסיף, "אין לנו ברירה אלא להניע את המערכת. זה חומה ומגדל, קרב הישרדות, אנחנו חייבים להישאר אופטימיים".

   

  יושב ראש איגוד האמנים בהסתדרות, דוד גלנוס, אמר היום במסגרת כינוס תמיכה שערכו בתל אביב איגודי העובדים של מוסדות תרבות שונים בנגני ועובדי האנדלוסית: "ההזדהות של עובדי ואמני ישראל עם מאבק נגני התזמורת האנדלוסית מדהים. זה מחזק אותנו וגורם לנו להיות נחושים עוד יותר במאבק על הסכם קיבוצי לעובדים ולנגנים. בשנה שעברה הובלנו את מאבק תיאטרון חיפה וכיום יש להם הסכם קיבוצי והתיאטרון משגשג. איני רואה כל סיבה שהתזמורת האנדלוסית לא תגיע למצב זהה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות הנהלת התזמורת האנדלוסית
  האנדלוסית. ממשיכה לנגן
  באדיבות הנהלת התזמורת האנדלוסית
  לאתר ההטבות
  מומלצים