שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  זוכרים את "נוער, נוער, נוער"?

  איש הערוץ הראשון יגאל רביד והכתב הפוליטי של קול ישראל יואב קרקובסקי בחרו את תשדירי הבחירות הטובים בכל הזמנים. התוצאות? ברשת ג' וכאן ב-ynet

  תחנת המוזיקה העברית של קול ישראל, רשת ג', מצאה דרך מקורית להתייחס ליום הבחירות ולקחת בו חלק. זאת, בניגוד לתחנות אחרות, שיציעו למאזיניהן פשוט לבחור את השירים שישודרו לאורך היום.

   

  מחר (ג'), יום הבחירות, החל מ-10:00 בבוקר, ישודר ברשת ג' "מצעד הזמרירים", כלומר הג'ינגלים הטובים של תעמולת הבחירות מכל הזמנים. על המשדר אחראים יואב קרקובסקי, הכתב הפוליטי של רשת ב', ומגיש הערוץ הראשון, יגאל רביד.

   

  רביד סיפר ל-ynet: "במסגרת החיפוש, שכלל בין היתר שנתיים של עבודה על התוכנית 'כך היה' בערוץ הראשון, הגענו לרשימות הזויות שמעולם לא נכנסו, ובמרחק הזמן אתה יכול לראות עד כמה אנשים היו מצחיקים, יומרניים ולפעמים אפילו מגוחכים.

   

  "חלקם של התשדירים עצובים, כאשר זה מגיע לאנשים שכבר לא איתנו, אבל בסך הכל אפשר לדמות את העולם הפוליטי הישראלי לחפירות בהר הבית - מסוכן לחפור שם, אבל תמיד תמצא דברים חדשים".

   

  התוכנית המיוחדת ברשת ג' חותמת למעשה סדרה של תוכניות מיוחדות שנערכו במסגרת "כך היה", אותן ייחד רביד למערכות הבחירות מקום המדינה ועד לימינו אנו. "ומה שנעשה בתוכנית הוא סוג של מסע מוזיקלי בתרבות הפוליטית של ישראל לאורך מערכות הבחירות".

   

  מי הזוכה שלך?

   

  "במקום הראשון, מבחינתי, אחרי לבטים קשים, הזוכה הוא התשדיר המיתולוגי של המפד"ל, "אה אה איי יאי יאי", כי תמיד הוא מושמע, עד היום, בחתונות - לפני המנה העיקרית".

   

  "בשנים האחרונות הקסם אבד"

  יואב קרקובסקי מספר שאפשר לתחום את העבודה על התוכנית המיוחדת ככזו שארכה שנים רבות, "אבל למעשה השתמשנו בהקלטות שלי כנער, כבר משנת 1988. ב-2006 היתה לי פינה קבועה ב'הכל דיבורים' שבה שידרנו תשדירים ישנים וביקשנו מהמאזינים שישלחו גם כאלה משלהם".

   

  והם שלחו?

   

  "שלחו, שלחו לא מעט. שמרתי הכל, יש לי ארכיון פוליטי מאוד עשיר, וחלק מהדברים האלה נביא במשדר הבחירות המיוחד הזה".

   

  ככתב פוליטי, ג'ינגלים מעניינים אותך בכלל?

   

  "אלה הדברים שאני באמת מחפש. זה צובע בצבעים קצת פחות פורמליים את כל מערכת הבחירות, אפילו שמוכרחים לומר שבעבר זה היה אפילו עוד יותר משמעותי".

   

  כלומר, קסם התשדירים אבד?

   

  "אני לא מייחס חשיבות גדולה לתשדירים בבחירות האלה,

  גם שיעורי הצפייה בהן איזוטריים, כך היה במערכת הבחירות הקודמת וכך קורה גם בימים אלה".

   

  ולסיום, הבחירה שלך לתשדיר הטוב ביותר?

   

  "אולי ההגדרה הנכונה לא תהיה התשדיר הטוב ביותר, אלא המצמרר ביותר שקיים, והכוונה היא ל'ישראל מחכה לרבין' משנת 1992. הוא מרגש ביותר, לנוכח התוצאות של אותה קדנציה, אין ספק בכלל. חשוב לומר שזו בחירה ללא כל קשר לעמדה פוליטית כזו או אחרת. באופן כללי 92' היתה השנה הטובה ביותר לתשדירי התעמולה, כאשר גם 'הליכוד זה נכון' היה מצוייד בעוצמות שתשדיר צריך".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברק על רקע תמונת רבין. ההבדל בין 92' ל-09' גם בתשדירים
  צילום: AFP
  צילום: יוסי מימוני
  רביד. איסוף רב שנים של חומרים
  צילום: יוסי מימוני
  לאתר ההטבות
  מומלצים