שתף קטע נבחר

המוביל השאיר חלק מהתכולה ברחוב, ויפצה

המוביל גילה שעליו לרדת 3 קומות ברגל, ודרש תשלום נוסף. הלקוח סירב, והמוביל השאיר חלק מהתכולה ברחוב. ביהמ"ש: הלקוח זכאי לפיצוי, אך אינו פטור מתשלום תמורת ההובלה

התובע הזמין שירותי הובלה להעברה של תכולת דירתו - משכונת פסגת-זאב בירושלים לשכונת רכס חלילים שבמבשרת-ציון. בהזמנת ההובלה, שהתובע לא חתם עליה, לא צוינה קומה בבניין, או מספר מדרגות - הן בבית שממנו הוצאה התכולה, הן בבית החדש.

 

התובע טען כי כשהגיע לדירה החדשה, דרש המוביל סכום נוסף בעבור השלמת ההעברה, ומשסירב, חלק מתכולת הדירה נותר ברחוב. הוא נאלץ להוציא כספים נוספים על מנת להשלים את ההעברה. לטענתו, בנסיבות אלה המוביל לא זכאי לכל תשלום בעבור העבודה שעשה, ואילו הוא זכאי לפיצוי בגין הנזקים וההוצאות שנגרמו לו.

 

המוביל טען כי בעת קבלת ההזמנה לא נמסר לו על מיקום הבית החדש, וכי לו היה יודע שעליו לרדת 3 קומות, הדבר לא היה כדאי בעבורו מבחינה כלכלית. המוביל אף הגיש תביעה נגדית כנגד הלקוח, בגין אי-תשלום תמורה כלשהי כנגד ביצוע העבודה.

 

המוביל אינו פטור מהשלמת ההובלה

השופטת מרים ליפשיץ-פריבס מבית-המשפט לתביעות קטנות בירושלים קיבלה באופן חלקי את שתי התביעות.

 

נקבע כי המוביל לא הוטעה בנוגע למיקום הבית החדש, וכי כבעל ניסיון בהובלות בכלל ולרכס חלילים בפרט, היה עליו לוודא באיזה מפלס מצוי הבית החדש, לנוכח המבנה הגיאוגרפי של השכונה. עוד נקבע, כי המוביל לא רשאי היה להפסיק את ההובלה לפני שהעביר את מלוא התכולה.

 

"גם אם לשיטתו של הנתבע, הוא הופתע לגלות בערבו של יום ובעיצומה של ההובלה (שהחלה בצהריים) כי על המובילים לרדת 42 מדרגות או יותר, אין בכך כדי לפטור אותו מהשלמת ההובלה והיה עליו להימנע מהשבתת הפועלים...", כתבה השופטת.

 

עם זאת נקבע כי אין באי-השלמת ההובלה כדי לפטור את הלקוח מתשלום תמורה כלשהי למוביל, בפרט כאשר חלק מתכולת הבית הישן כן הועברה.

 

נקבע כי הלקוח זכאי לפיצוי של 1,800 שקל בגין הוצאותיו ואי-הנוחות שנגרמו לו, וכן לפיצוי של 200 שקל בגין כלי סניטרי שנשבר. סכומים אלה יקוזזו מהתשלום שהיה עליו לשלם למוביל אילו בוצעה ההעברה בשלמותה - 2,500 שקל. בסופו של דבר חויב הלקוח לשלם למוביל 500 שקל. לאור תוצאה זו לא חויב איש מהצדדים בתשלום הוצאות משפט.

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
אילוסטרציה
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים