שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "כמעט חינם" לא משלמת 200% בבחירות

  כך עד שעות הצהריים. המשנה למנכ"ל "מחסני כמעט חינם": התשלום של 200% יהיה החל משעות הצהריים בלבד - בהתאם להנחיות משרד התמ"ת". משרד התמ"ת: "הרשת לא עושה צדק עם העובדים ולא פועלת לפי ההנחיות"

  רשת השיווק "מחסני כמעט חינם" נוטה לפרש את הוראות משרד התמ"ת בכל הנוגע ליום השבתון של הבחירות בצורה מאוד מקלה - לטובת כיסו של הבעלים. הרשת החליטה שהעובדים יתוגמלו בשכר של 200% רק על שעות העבודה מהצהריים והלאה. זאת כאשר בחוק הבחירות נקבעו שעות ההצבעה, ולפיכך זמן השבתון, מ- 07:00 עד 22:00.

   

  ממשרד התמ"ת נמסר ל-ynet שהתנהגות הרשת היא בניגוד לתקנות.

   

   

  המשנה למנכ"ל, אלון מדמוני, מסר ל-ynet כי "הועבר דוא"ל לסניפים המפרט את מחויבויות הרשת ביום הבחירות.

  התשלום של 200% יהיה החל משעות הצהריים בלבד - אלו הדרישות של החוק והדבר עבר את בחינת היועצת המשפטית שלנו בהתאם להנחיות משרד התמ"ת".

   

  בדבריו התייחס מדמוני לכך שחנויות לממכר מזון פתוחות ביום הבחירות, על פי החוק, עד שעות הצהריים, כשלאחר מכן הדבר נתון להחלטת העסק.

   

  סגנית הממונה הראשי על יחסי העבודה במשרד התמ"ת, עו"ד רבקה וורדנר - אליה פנינו על מנת להבהיר את הנושא - שללה את דברי הסמנכ"ל על אופן תגמול העובדים, כמו גם את התנהגות הרשת מכל וכל: "כל סידור המפחית מכך לא עושה צדק עם העובדים ולא פועל לפי הנחיות משרד התמ"ת".

   

  "על המעסיק לשלם לעובד 200%  משכרו המלא בגין יום עבודה, כפי שהוא עובד, לפי שעות העבודה שלו באותו היום", הבהירה וורדנר. וורדנר הייתה מאוד תקיפה גם בנוגע לטיעוני המנכ"ל בנוגע להסתמכות היועצת המשפטית על הנחיות משרד התמ"ת: "זה כלל לא משנה אם זה בצהריים, בערב או בבוקר, התגמול צריך להיות תשלום של 200%, בנוסף לתוספות רגילות המגיעות לעובדים, כגון שעות נוספות החייבות אף הן ב-200%".  

   

  רשת כמעט חינם נמצאת בבעלות האחים רני ועדי צים. לרשת סניפים בפתח תקווה, רמלה, ת"א, כוכב יאיר, בית שמש, עפולה, אור-יהודה, אשדוד,טבריה, מגדל העמק, נצרת, רחובות, טירת הכרמל, עתלית, מודיעין ונצרת עילית.

   

  העובדים: "מנהג שנמשך שנים". ההנהלה: "אנחנו שומרי חוק"

  עובד "מחסני כמעט חינם" שעובד ברשת כבר שלוש שנים אמר לכתב ynet: "לא רק שאמרו לנו שאנחנו לא מקבלים תוספת שכר, אם לא מגיעים לעבודה, מורידים לי יום חופש - הם רושמים זאת כיום היעדרות מהעבודה. מנהלי הסניפים הודיעו לעובדים שבעל הבית רואה היעדרות היום בעין לא יפה. גם במוצאי שבת, אז נערכות ספירות מלאי, גם בבחירות הקודמות, וגם ביום העצמאות (יום שבתון אף הוא ג.ק) אין לנו שום תוספת לשכר".

   

  בבירור שערך ynet במספר סניפים נשמעו טענות זהות מצד העובדים. העובדים חששו מאוד להתנכלות ההנהלה עקב דבריהם, ולכן ביקשו לא להזדהות. יתר על כן, הם הביעו ספקנות רבה לגבי שיפור דרכי ההנהלה. "נראה לך שזה יעזור?", אמר אחד העובדים.

   

  המשנה למנכ"ל מדמוני אמר בתגובה: "אנו חברה שומרת חוק. הכל נעשה בהתאם לחוזה העסקה עם העובדים לפי החוק. העובדים עובדים על פי הסכמים שנחתמו איתם".  

   

  המידע הראשוני התקבל במייל האדום

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים