שתף קטע נבחר

פרס ייפגש עם הסיעות רק בתחילת השבוע הבא

ספירת הקולות הרשמית תסתיים רק ביום חמישי, לאחר מניית קולות החיילים. הנשיא פרס ייפגש עם הסיעות בשבוע הבא - ורק אז יחליט על מי להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה

המדגמים מאחורינו, תוצאות האמת נספרות, אך העתיד הפוליטי לוט בערפל. ספירת הקולות - לרבות המעטפות הכפולות של החיילים, הימאים ונציגי ישראל בחו"ל - צפויה להסתיים רק ביום חמישי אחר הצהריים. נשיא המדינה, שמעון פרס, הודיע מוקדם יותר היום כי רק בשבוע הבא יפתח בסבב התייעצויות עם כל סיעות הכנסת ה-18 במטרה להחליט על מי להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה.

 

 

על-פי החוק, הרכבת הממשלה מוטלת על יושב ראש הסיעה בעלת הסיכויים הגדולים ביותר להרכיב ממשלה - כלומר זו שמאחוריה גוש פוליטי תומך. לאור זאת, לא ברור האם הרכבת הממשלה אכן תוטל על המנצחת בבחירות - ציפי לבני - שכן מהסקרים עולה תמונה ברורה של גוש ימין העולה על 61 חברי כנסת.

 

גם באוקטובר ניסתה לבני להקים ממשלה בראשותה - אולם הדבר לא עלה בידה. זה קרה לאחר שראש הממשלה, אהוד אולמרט, הגיש לנשיא את התפטרותו לנשיא המדינה,

בעקבות כמה פרשיות שחיתות לכאורה שנקשרו בשמו - בהן "מעטפות הכסף".

 

הנשיא פרס הטיל את מלאכת הקמת הממשלה החדשה על יו"ר קדימה החדשה, שפתחה בסבב שיחות עם מפלגות הבית בניסיון לגבש קואליציה שתכלול יותר ממחצית חברי הכנסת.

 

ואולם, קצת יותר מחודש לאחר מכן - החליטה לבני להודיע לנשיא כי נכשלה בהרכבת הקואליציה ולכן בכוונתה ללכת לבחירות כלליות חדשות. יו"ר קדימה הסבירה כי הגיעה למסקנה שלא תצליח להגיע לעמק השווה במשא ומתן עם המפלגות - ובעיקר עם ש"ס. "נמאס לי מהסחטנות", אמרה אז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס. ממתין
צילום: מרק ניימן , לע"מ
היא?
צילום: AFP
או הוא?
צילום: AP
מומלצים