שתף קטע נבחר

ברק: נלמד משגיאותיי, לא נירתע מהאופוזיציה

בעקבות תוצאות המדגמים, התייצב יו"ר העבודה, אהוד ברק, מול הקהל ההמום: "התוצאה מחייבת אותנו ללמוד מהשגיאות. בראש ובראשונה שלי, להפיק לקחים". הוא הבהיר: "לא נירתע מללכת לאופוזיציה ולשרת את העם משם"

כשלצדו רק איתן כבל ושלום שמחון, התייצב הערב (יום ג') יו"ר העבודה, אהוד ברק, הודה בתבוסתו, הודיע שהוא ממשיך בתפקידו - אך לא אמר דברים ברורים בעניין פרישה לספסלי האופוזיציה.

 

 • קדימה והליכוד: אנחנו נרכיב ממשלה
 • יולי תמיר: הציבור שלח את העבודה לאופוזיציה
 • פעילי ישראל ביתנו מאוכזבים: "כואב הלב"

 • יו"ר מרצ: השמאל קיבל מכה קשה

 • פרס ייפגש עם הסיעות רק בתחילת השבוע הבא

 • בחירות 2009 ב-ynet: כל הדיווחים והתוצאות

   

  "התוצאה מחייבת אותנו ללמוד מהשגיאות. בראש ובראשונה שלי, להפיק לקחים, לשרת את הציבור בדרך הנכונה ביותר. אנחנו משרתי ציבור של כולם, יש לנו חובה קדושה לעשות זאת. נעשה זאת ברצון ובגאווה", אמר ברק, "נעשה הכל כדי להוכיח לכם ולעם כולו בעתיד שאנחנו ראויים לאמון מלא. אני נמצא בשירות הציבור מאז גיל 17 וחצי, כמעט 50 שנה, ומתכוון להמשיך כל עוד כוחי בי - ויש בי כוח והרבה רצון ואהבה לעם הזה. אני מתכוון לצאת מכאן בראש מפלגת העבודה ולפעול מהלילה כדי להחזיר את מפלגת העבודה אל המקום הראוי לה".

  ברק הבהיר שייתכן שהעבודה תשב באופוזיציה: "בימים הקרובים יתמלא האוויר בהרבה מלל ותערובת דביקה של עובדות וספקולציות, זו כנראה דרכנו. אינני מציע לאף אחד לשבץ אותנו בשום מקום. שום דבר איננו מובן מאליו. כמו שעשינו תמיד, נשקול מה שטוב למפלגת העבודה, וחשוב יותר - מה שטוב למדינה. לא נשרת בממשלה שתקום שלא על פי דרכנו ולא על פי ה'אני מאמין' שלנו, וגם לא נירתע מללכת לאופוזיציה ולשרת את העם משם".

   

  לפי סקר ynet, קדימה תהיה המפלגה הגדולה ביותר בכנסת ה-18, עם 28 מנדטים. הליכוד - שהוביל בסקרים המוקדמים - הגיע למקום השני עם 26 מנדטים, בעוד שלישראל ביתנו 16 מנדטים. למפלגת העבודה 14 מנדטים. בסך הכל, גוש הימין מקבל לפי הסקר 65 מנדטים.

   

   

  מדגמי הטלוויזיה מציירים תמונה דומה, לפחות לגבי הצמרת. לפי ערוץ 10 - לקדימה 30 מנדטים, לליכוד 28 ולישראל ביתנו 15. בהמשך, לעבודה 13. תוצאות מדגם ערוץ 2 מספרות על 29 מנדטים לקדימה, 27 לליכוד, 15 לישראל ביתנו ו-13 לעבודה. 


 •  

  מנהיגי העבודה סבורים כי התרסקות המפלגה בבחירות מחייבת חשבון נפש, וכמה מהם כבר הצהירו שהמפלגה צריכה לשבת באופוזיציה. שרת החינוך,

  יולי תמיר, אמרה ל-ynet: "הציבור אמר את דברו, הציבור שלח אותנו לאופוזיציה. צריך לכבד את מה שהציבור רוצה ולשבת זקופה מחוץ לממשלה. זה דבר הציבור ועלינו לקיימו".

   

  חברת הכנסת שלי יחימוביץ' אמרה: "זאת הכרעה דמוקרטית שהיא מאוד קשה מבחינתנו. העם אמר את דברו. אנחנו נשב באומץ באופוזיציה ונגבש מחדש את עצמנו כמפלגה סוציאל-דמוקרטית שומרת שלום". חבר הכנסת אופיר פינס הביע עמדה דומה: "קרה דבר מאוד חמור מבחינתנו - שילמנו מחיר גדול. העבודה הפסידה את הבחירות האלה, והיא צריכה לעשות חשבון נפש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תגובתו של אהוד ברק
  צילום: דודו אזולאי
  הלם במטה העבודה
  צילום: דודו אזולאי
  פעילי העבודה בלילה הקשה של מפלגתם
  צילום: דודו אזולאי
  מומלצים