שתף קטע נבחר

צילום: AP

ש"ס ויהדות התורה: מגבשים גוש מול ליברמן

מלאכת הרכבת הממשלה של בנימין נתניהו הולכת ונעשית קשה יותר. ראשי יהדות התורה וש"ס ייפגשו היום כדי לגבש דרך פעולה משותפת במשא ומתן לקראת הרכבת ממשלה. דרישותיהם: שמירת צביונה היהודי של המדינה ותקציבים

האם המפלגות החרדיות יקימו גוש חוסם מול ישראל ביתנו? ראשי יהדות התורה וש"ס ייפגשו היום (ה') במטרה לגבש עמדות ולפעול במשותף במשא ומתן להרכבת הממשלה. ההיגיון העומד מאחורי שילוב הידיים הוא ששתי המפלגות מגיעות יחד ל-16 מנדטים, אחד יותר ממה שכפי קיבלה ישראל ביתנו. בכך הם מקווים להפוך לגוש שייכנס לממשלה.

 

בישיבת סיעה ש"ס שנערכה במשרד התמ"ת, אמר יו"ר המפלגה, אלי ישי, בתשובה לשאלת ynet: "יש תיאום ושיתוף פעולה עם מפלגת יהדות התורה. אנחנו פועלים יחד להיות שותפים בממשלה יציבה על בסיס קווי היסוד המשותפים שהיו גם בעבר". ישי הוסיף כי שתי המפלגות יתאמו עמדות בנוגע להמשך הסטטוס קוו בין החילונים לחרדים וכן בדרישות משותפות כגון תקציבים ושמירה על צביונה היהודי של המדינה.


אנשי ש"ס בפגישה (צילום: גיל יוחנן)

  

ישי אמר כי הוא מדבר גם עם האיחוד הלאומי, ויש איתותים ממנה על כוונתה להצטרף לאותו גוש החוסם - שיכלול יחדיו 20 מנדטים: "אנחנו מדברים עם ראשי הסיעות, בוחנים ובודקים את כל האפשרויות. העם צריך ממשלה יציבה וקואליציה רחבה אחרת הממשלה תהיה שברירית מבחינת יכולותיה לתפקד. זו תהיה כנסת מרתקת".

 

מנהיג האיחוד הלאומי, יעקב כץ (כצל'ה), נפגש עם אלי ישי ואמר לו כי הם רואים עין בעין את הדברים: "בכל דבר הקשור בארץ ישראל ותורת ישראל, אתה יכול לראוות את עצמך עומד בראש מפלגה של 15 מנדטים".

 

נציגי האיחוד הלאומי נועדו מוקדם יותר היום עם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו. לאחר הפגישה אמרו חברי המפלגה כי האווירה היתה חיובית ושההחלטה האם להמליץ על נתניהו תובא להכרעת כל חברי הסיעה והרבנים. הם הבהירו שיתנו את תמיכתם בנתניהו בהגדלה של קצבאות הילדים ושל תקציבי מוסדות החינוך הדתיים והחרדיים.

 

יו"ר המפלגה, יעקב כץ, אמר ל-ynet לפני הפגישה: "יצאנו לבחירות עם מצע ברור מאוד, ואנחנו לא רובוטים שמצביעים או ממליצים בצורה אוטומטית עבור מועמד כזה או אחר. אם יהיה לנו ספק הכי קטן שכתוצאה מהמלצה שלנו ביבי יישב בממשלה הבאה עם ציפי לבני וינהל משא ומתן בכיוון של אנאפוליס, מדינה ערבית נוספת בין הים לירדן, מסירת שטחים מארץ ישראל וטיפול לא נכון בנושא המאחזים - הסיכוי שנמליץ עליו הוא אפסי. לא ניתן שישתמשו בהמלצה לשלנו לדברים לא ראויים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. יחד עם יהדות התורה
צילום: גיל יוחנן
יעקב כץ, מהאיחוד הלאומי, בפגישה עם נתניהו
צילום: דודי ועקנין
מומלצים