שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נועם שליט: בלייר הבטיח ללחוץ על חמאס
  אביו של החייל השבוי נפגש עם שליח הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר, ויצא מעודד מעט: "חילופי הממשלות זו תקופה קריטית, חלון הזדמנויות, אין לדעת מה יהיה אחר כך". בתוך כך, הגיעה למצרים משלחת חמאס כדי לדון בהסכם הרגיעה

  המצב הפוליטי בישראל נותר בערפל גם אחרי הבחירות, אבל משפחת שליט ממשיכה לפעול במרץ למען בנה השבוי. נועם שליט, אביו של גלעד, נפגש בצהריים (יום ה') עם שליח הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר, במלון אמריקן קולוני בירושלים וביקש ממנו להפעיל את קשריו במטרה להביא להשלמת עסקת האסירים ושחרור בנו.

   

  נועם שליט בתום הפגישה עם בלייר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "הקוורטט הוא שחקן מרכזי פה במזרח התיכון וביקשתי ממר בלייר שבנוסף

  ללחץ שהוא מפעיל על ישראל, לעשות צעדים הומניטאריים ואחרים כלפי הפלסטינים בעזה, שילחץ וידחוף גם לביצוע עסקת האסירים ושחרורו של גלעד מהשבי האיום הזה לאחר כל-כך הרבה זמן. אמרנו כבר בעבר כי פרק הזמן עד סיום כהונת הממשלה הנוכחית הוא חלון הזדמנויות בלתי חוזר לשחרר את גלעד. אחר-כך אין לדעת מה יהיה", אמר שליט.

   

  "אנחנו מאמינים שלקוורטט יש את הערוצים והאמצעים - אם ישירים ואם עקיפים - להפעיל לחץ על החמאס", הבהיר אביו של החייל החטוף. לדבריו, בלייר הבטיח לו כי הוא פועל ברוח זו וכי הוא ימשיך לפעול בנחישות למען שחרורו של גלעד מהשבי. לדבריו, עסקת האסירים-שליט חשובה גם לפלסטינים בעזה, אשר סובלים סבל גדול מאז החטיפה. שליט ביקש ללחוץ על חמאס לאפשר מיידית ביקור של הצלב האדום אצל גלעד. "חמאס מפר בעקביות, בעקשנות ובאופן בלתי נסבל כבר השנה השלישית את זכויות האדם הבסיסיות ביותר של גלעד", אמר שליט.

   

  חודשו השיחות בין חמאס למצרים

  לאחר פגישתו עם נועם שליט, נועד בלייר בארבע עיניים עם שר הביטחון, אהוד ברק, בקריה בתל-אביב ודן עמו בשורה של נושאים אזוריים, מדיניים וביטחוניים. בלייר הדגיש כי המצרים עושים פעילות מאומצת לאורך גבול ישראל-מצרים ואילו ברק אמר כי ישראל פועלת למימוש שורת הקלות בגדה, שמטרתם לחזק את מנגנוני הביטחון הפלסטינים.

    

  בתוך כך, חודשו השיחות בין משלחת חמאס לבין המתווכים המצריים בנוגע להסכם הפסקת האש ארוכת הטווח. סוכנות הידיעות המצרים "מנה" דיווחה כי בכיר חמאס בעזה, מחמוד א-זהאר, וסגן ראש הלשכה המדינית של הארגון בדמשק, מוסא אבו-מרזוק, לוקחים חלק בדיונים עם שר המודיעין המצרי, עומאר סולימאן.


  בלייר ושליט. "העסקה חשובה גם לפלסטינים שסובלים" (צילום: דודי ועקנין)

    

  שלשום דיווח העיתון המצרי "אל-גומהוריה" כי ב-48 השעות הקרובות (דהיינו עד היום) צפויים להיחתם פרטי ההסכם החדש בין ישראל לחמאס. זאת, בהנחה שא-זהאר יגיע לקהיר עם תשובה חיובית להצעה שהגישו המתווכים המצריים.

   על-פי הדיווח, ההסכם אמור להיות בשני שלבים: תחילה הבנות שבעל-פה, במסגרתן תובטח הפסקת אש בין הצדדים, ובהמשך הסכם כתוב שיוביל לשלב ב' - רגיעה כוללת למשך שנה אחת לפחות.

   

  בישראל מצפים שגם סוגיית החייל החטוף, גלעד שליט, תיכלל בהסכם הרגיעה ופתיחת המעברים של רצועת עזה. בימים האחרונים התרבו הדיווחים על התקדמות במשא-ומתן העקיף בנושא זה, והתגמשות מסוימת בשני הצדדים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים