שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרקליט אולמרט: לחקור הדלפות, או שנלך לבג"ץ
  בעקבות פרסומם של חומרי חקירה מעל דפי העיתונות בסוף השבוע, כתב פרקליטו של ראש הממשלה ליועץ המשפטי לממשלה כי אם הנושא לא ייחקר - הוא ישקול לפנות לבג"ץ. גורם משפטי: החומר מצוי זה מכבר בידי הסניגוריה

  עו"ד אלי זהר, פרקליטו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, פנה היום (יום ה') ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה לפתוח לאלתר בחקירת ההדלפות בפרשת "ראשונטורס". זהר ציין כי אם יחליט מזוז שלא לפתוח בחקירה - ישקול צוות ההגנה של ראש הממשלה לפנות בעניין לבג"ץ.

   

  פנייתו של זהר באה בעקבות כתבה שהתפרסמה ביום שישי בעיתון "הארץ" בפרשת ראשונטורס ומבוססת כולה על חומרי חקירה וכוללת, לטענת זהר, ציטוטים מדויקים מעדויות שנגבו במהלך החקירה. "אנו רואים בחומרה רבה את ההדלפות מהחקירה, בפרט לאחר שנקבע על-ידך כי הדלפת חומרים מחקירה היא עבירה פלילית", כתב זהר למזוז.

   

  פרקליטו של ראש הממשלה התייחס בדבריו לתיקון שהוציא מזוז בנובמבר 2008 לסוגיית השימוע וכשקבע כי חשודים המוזמנים לשימוע - יקבלו מכתב מפרקליטות המחוז המורה להם לשמור על חומרי החקירה ולא להדליף וטענתו העיקרית היא לאיפה ואיפה. "אסור להשלים עם תופעה פסולה זו שכל מטרתה להציג תמונה חלקית, מעוותת ומטעה, ובפרט כאשר מדובר בחקירותיו של ראש הממשלה. ההדלפות מהן הפכו לשגרה בלתי נסבלת", הוסיף זהר.

   

  לדבריו של זהר, בעבר התריע צוות ההגנה של ראש הממשלה על ההדלפות ואף ביקשו לחקור מהו מקור ההדלפה, אולם נענו בשלילה. "לצערנו החלטתך שלא לפתוח בחקירה אותתה למדליפים כי 'אין דין ואין דיין' ומבחינת משרד המשפטים אין כל פסול בכך. איננו מוכנים עוד לעבור לסדר היום על כך ואנו דורשים שתיפתח בחקירה מיידית. אם גם הפעם תחליט שלא לעשות כן - נשקול לפנות לבג"ץ".

   

  דובר משרד המשפטים, משה כהן, מסר בתגובה כי "הפנייה תיענה כמקובל". מקור משפטי בכיר אמר ל-ynet בעקבות מכתבו של עו"ד זהר כי "אין זה מקרה שגם הפעם פרסומים יוצאים, כשהחומר מצוי זה מכבר בידי הסניגוריה".

   

  בנובמבר 2008 החליט מזוז להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, נגד אולמרט בפרשת ראשונטורס. בעקבות כך, פנה פרקליט המדינה, משה לדור, לפרקליטיו של ראש הממשלה על-מנת לתאם מועד לשימוע.

   הדיונים והמועדים בנושא שונו כמה פעמים, שלבסוף הוחלט כי השימוע לראש הממשלה יתקיים בשני מועדים בסוף חודש אפריל.

   

  ביום שישי האחרון נחקר אולמרט במעונו בפעם ה-13. הוא נשאל במשך כשלוש שעות וחצי בפרשה אחרת בה הוא חשוד - המינויים הפוליטיים ברשות לעסקים קטנים ובינוניים. אם יוחלט להגיש כתב אישום נגד אולמרט גם בפרשה זו לפני מועד השימוע בפרשת "ראשונטורס", תיתכן אפשרות כי השימועים יתאחדו ויידחו למועד מאוחר יותר.

   

  מחר צפוי ראש הממשלה להיחקר פעם נוספת. החקירה תתחיל בשעה 9:30 צפויה להימשך כארבע שעות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עו"ד זהר. עבירה פלילית
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: פלאש 90
  אין דין ואין דיין? מזוז
  צילום: פלאש 90
  מומלצים