שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יו"ר מרצ חיים אורון שב ומבהיר: לא אתפטר

  בתגובה לעצומה שיזמו אנשיה של ח"כ זהבה גלאון, הקוראים לו להתפטר ולפנות לה מקום בכנסת הבאה, מבהיר יו"ר מרצ חיים אורון כי אין בכוונתו לפרוש מהנהגת המפלגה ומהכנסת

  למרות קריסת מפלגתו בבחירות לכנסת, יו"ר מרצ חיים אורון לא מתכוון לפרוש מתפקידו או מכהונתו בכנסת. אורון דחה בימים האחרונים את קריאותיהם של גורמים במרצ שדרשו ממנו להתפטר ולפנות מקום לחברת הכנסת זהבה גלאון, שנשארה מחוץ לכנסת ה-18, בעקבות קריסתה של מרצ בבחירות.

   

  במהלך סוף השבוע החתימו אנשיה של גלאון כמאתיים בני אדם, ביניהם חברי ועידת מרצ, חברי מפלגה ותומכים, על מסמך הקורא לאורון להתפטר. במסמך נכתב בין היתר כי "תוצאות הבחירות היכו את כולנו מכה

  קשה. התוצאות הקשות הן לא רק תוצאת המהלכים הפוליטיים שהובלת - המלחמה בעזה וההונאה של קדימה שגזלו ממרצ קולות רבים - אך לא ניתן להעמיד בספק את העובדה שההתנהלות הפוליטית ובכללם החיבור עם התנועה החדשה לא תרמו לתמיכה במרצ בבחירות האחרונות. במפלגה כשלנו, על ההנהגה לקחת אחריות, להודות בטעויות ולעשות את הדבר הנכון, ההגון והמוסרי. אנו קוראים לך להסיק מסקנות, להמשיך לפעול לקיומה של מרצ, אך לפנות את מקומך ברשימת מרצ לכנסת".

   

  גורמים במפלגה שאינם נמנים עם תומכיה של גלאון, תקפו בחריפות את העצומה: 

  "אם זהבה גלאון היתה משקיעה בהסברה ובקמפיין את מה שהיא משקיעה כעת כדי להיות בכנסת, המצב היה הרבה יותר טוב, ואולי היא היתה היום בכנסת בלי עצומות".

   

  היום אחר הצהריים צפויה להתכנס בתל אביב הנהלת מרצ, על מנת לדון במצבה ובעתידה של המפלגה. אורון צפוי להתייחס בישיבה לעצומה הקוראת לו להתפטר ולהבהיר כי אינו מתכוון לפנות את מקומו בשלב זה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אורון. מסרב לפרוש
  צילום: דנה קופל
  צילום: ירון ברנר
  גלאון. נדחקה החוצה
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים