שתף קטע נבחר

5 חשודים בהחזקת חומר פדופילי נעצרו

בעקבות תלונה של האינטרפול, עצרה המשטרה חמישה חשודים בהחזקת חומר פדופילי במחשב, מאזור המרכז. אחד החשודים כבר נעצר בעבר, ונחשד גם בהפצת פורנוגרפיית ילדים

חמישה תושבי המרכז נעצרו בחשד כי החזיקו חומר פדופילי במחשביהם. אחד החשודים, כבר נעצר פעם שניה, חשוד גם בהפצה של פורנוגרפיית ילדים. "מצאנו סרטים ותמונות זוועתיות וקשות של פדופיליה." אומר קצין משטרה בעקבות המעצר.

 

חקירת המשטרה, שהתנהלה ביחידת ההונאה במחוז מרכז, התחילה בעקבות תלונה שהתקבלה מהאינטרפול בוורשה, על שש כתובות IP (כתובות ייחודיות המזהות משתמשים באינטרנט) ישראליות, שמאחוריהן עומדים חשודים בהחזקה של חומר פדופילי. השוטרים קישרו במהלך החקירה לחשודים, שמתגוררים בערים כפר-סבא, פתח תקוה, הוד השרון, ראשון לציון ורחובות.

 

הבוקר פשטו שוטרי יחידת ההונאה על בתי החשודים, עצרו אותם והחרימו את המחשבים שלהם. מהחקירה התברר כי למעט החשוד מכפר סבא, כל הארבעה האחרים לא מוכרים מתחום הפדופיליה. הארבעה טענו כי לא הורידו במודע חומר פדופילי, וכי אולי חומר פדופילי "קפץ" למחשב מבלי שרצו בכך, בעת שהורידו סרטים כחולים. חקירתם של הארבעה נמשכת.

 

אחד החשודים כבר נעצר בעבר

לעומת הארבעה, החשוד החמישי, מכפר סבא, נעצר בעבר בחשד לאחזקת חומר פדופילי והפצתו, ובקרוב יוגש נגדו כתב אישום. קצין החקירות ביחידת ההונאה, פקד זהר שוקר, מספר: "אצל החשוד מכפר סבא מצאנו חומר פדופילי רב שחלקו אף נצרב על דיסקים. מדובר בחומר פדופילי קשה מאוד לצפיה, שבו יש מבוגרים מקיימים יחסי מין עם ילדים בני חמש ושש". "בסרט אחד היה קשה במיוחד שבו גבר מקיים יחסי מין עם תינוקת בת שנתיים ולמרות הצרחות שלה ממשיך במעשה. אנחנו לא מצליחים להבין איך אפשר לראות בילדים

אוביקט מיני ולהתייחס אליהם כמו לאשה.", סיכם שוקר.

 

חמשת העצורים הם בגילאי 50, אנשים מן היישוב מבוססים כלכלית, העובדים חלקם הגדול בתחום ההייטק. אחת מנשות החשודים סיפרה כי גם היא נוהגת לצפות בסרטים יחד עם בעלה.

 

פקד שוקר מסביר כי אחזקת חומר פדופילי במחשב היא עבירה שהעונש עליה הוא שנת מאסר, ואילו הכנסת החומר לתוכנות שיתוף זה כבר הפצה ועבירה מסוג פשע, שהעונש עליה הוא חמש ושבע שנים. "אנשים צריכים להבין את המסר שגם אם מגיע אליהם במקרה חומר פדופילי אסור להוריד אותו ואם כבר ירד מייד צריך למחוק מהמחשב אחרת הם נחשבים לעבריינים וצפויים להיעצר. אנחנו ממשיכים בחקירה וצפויים מעצרים נוספים של חשודים".

 

בתום חקירתם שוחררו חמשת החשודים בתנאים מגבילים בין היתר מעצר בית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
זהירות - פדופיליה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים