שתף קטע נבחר

הפרידמנים רוקדים!

היפ-הופ, רוק, טראנס ופופ - כולם נשארו מחוץ לתחום בסדנת הריקודים שהתקיימה בבית אבי חי. עשרות אשכנזים הגיעו לשם כדי להחזיר עטרה ליושנה, ולרקוד בדיוק כמו בשטעטל

מי אמר שגברים לבנים אינם יכולים לקפוץ? טוב, אולי לא ממש גבוה, ולא ממש באתלטיות, אבל עשרות גברים ונשים מאושרים זכו לטעום מרזי המחול של השטעטל, כשהגיעו לסדנת הריקודים האשכנזיים בבית אבי חי בירושלים (ולא מעט נשארו בחוץ עקב הביקוש).

 

הסדנה התקיימה ב"ח7" - מועדון הבית של בית אבי חי - ובמהלכה גילו המשתתפים את הצעדים הראשונים של ריקודי אשכנז המסורתיים. המנחה היה פרופ' וולטר פלדמן, שהחל את דרכו כחוקר מוזיקה, אך כיום מבלה שעות רבות ברחבי העולם בהעברת סדנאות ריקודים מסוג זה.  

 

פלדמן זיהה את ההתעוררות של מוזיקת הכליזמר והביקוש ההולך וגדל לה מצד אחד, ואת המחסור במומחים לעניין מצד שני, ונכנס לעובי הקורה ברוב מרץ. אביו של פלדמן נולד במולדובה, ומלבד התנועות האותנטיות, הוריש לו גם את רזי הלבוש - בהן מכנסי אלדין, מגפיים מחודדות וכמובן מטפחת ביד.

 

באופן לא מפתיע, הרוב המכריע של הרקדנים המתלמדים היו זוגות, ונשים שחצו זה מכבר את גילאי החמישים. אבל את מעגלי

ההורה עיטרו גם כמה רקדנים שאיזנו מעט את הממוצע.

 

הערב, שהתחיל בהרצאה קצרצרה על יסודות הריקוד, עברה מהר מאד לחלק המעשי, ומה שהתחיל בצעדים מהוססים וכושלים הפך תוך דקות ספורות למעגלי הורה סוערים. הכנר והאקורדיוניסט הנפלאים שישבו על הבמה תרמו את החלק האחרון והמשמעותי שנדרש כדי לחוש שהנה עוד רגע ייכנס לפה חיים טופול, יזמין את כולם למשקה על חשבונו ויפצח בריקוד עם לייזר וולף.

 

הסדנה שנפתחה זה עתה היא שנייה בסדרה, לאחר שהראשונה היתה מוצלחת במיוחד ונחתמה במסיבת חצר מטורפת בבית אבי חי. נראה שאוצרות העבר של הפרידמנים נמצאים בדרך לקדמת הבמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחזיר עטרה ליושנה. הסדנה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים