שתף קטע נבחר

ישי לקבינט: עסקה? לשחרר גם רוצחים יהודים

חבר הקבינט פנה במכתב לראש הממשלה ולשרים הבכירים בדרישה לשקול שחרור יהודים שרצחו ממניעים לאומניים - בעסקה שבה ישוחררו רוצחים פלסטינים תמורת גלעד שליט

לקראת הכרעות שעתידות להתקבל בקבינט בדבר האפשרות לקדם את עסקת שחרור האסירים הפלסטינים ושחרור החייל החטוף גלעד שליט - נשמעים קולות העשויים להערים קשיים על המהלך.

 

במכתב ששלח סגן ראש הממשלה אלי ישי - ושהגיע לידי ynet - הוא טוען

כי אם ישוחררו רוצחים פלסטינים - יש לשחרר גם רוצחים יהודים שביצעו את מעשיהם על רקע לאומני.

 

לקריאת המכתב המלא - לחצו כאן.

 

"רבים מאזרחי ישראל שואלים מדוע מדינת ישראל לא משחררת אסירים יהודים שנשפטו על פעילויות שביצעו עקב המצב הביטחוני. אסירים אלו הודו כי הם שגו בכך שלקחו את החוק לידיהם. הם הביעו חרטה בפומבי ואף יצאו בקריאה כנה, קבל עם ועדה, כי אין ללמוד ממעשיהם", כתב ישי לראש הממשלה, ושרי הביטחון, החוץ, המשפטים ובטחון הפנים.

 

ישי מבקש לקיים דיון דחוף בסוגייה זו, שכן "כיום אנו ניצבים בפני קבלת החלטות חשובות אשר יקדמו את שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. החלטה זו תכלול בתוכה שחרור אסירים פלסטינים ואנשי חמאס".

 

"אנו סבורים כי שחרור מחבלים אינו תורם למצבה הביטחוני של ישראל ולא למצבה המדיני.נוכחנו לדעת, מספר פעמים רב, כיצד אסירים פלסטינים חזרו לפעילות חבלנית עוינת נגד מדינת ישראל", מסביר ישי ומזכיר כי הממשלה כבר שיחררה בשנתיים האחרונות מאות אסירים פלסטינים. "אנו ניצבים בפני מצב בו מופר האיזון כלפי החברה הישראלית", טען.

 

ראש הממשלה אהוד אולמרט אמר היום כי "שאלת שליט עומדת על סדר היום, והעמדה שלנו,

 שמעולם לא השתנתה, היא שאנחנו מדברים קודם על גלעד שליט ורק לאחר מכן נוכל לדון בנושא המעברים ושיקום רצועת עזה. הדברים יידונו בקבינט ואני בטוח שהוא יקבל החלטות נכונות".

 

ראש הממשלה דיבר בעת סיור באתרים ארכיאולוגיים בירושלים העתיקה ובכותל המערבי, ובמקביל לציפיות הגבוהות בימים האחרונים - התבטא בזהירות יתרה והוסיף: "אני מקווה שהדברים יסתיימו תוך זמן קצר, אבל גם אם זה לא יושלם בתקופת כהונתי, היסודות שבנינו יסייעו בשחרורו".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 968 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. "האיזון יופר"
צילום: גיל יוחנן
גלעד שליט
צילום: עמית מגל
מומלצים