שתף קטע נבחר

דובאי: ספונסר הטורניר פורש בגלל פרשת פאר

העיתון "וול סטריט ג'ורנל" הודיע כי לאור הצעד בו בחרו המארגנים, שלא לתת לטניסאית הישראלית ויזה למדינתם, הוא לא ישמש כנותן חסות לטורניר: "אנחנו דוגלים בשוק חופשי וחופש האדם"

פרשת שחר פאר ואי הענקת הויזה לאיחוד האמירויות ממשיכה להכות גלים. היום (ד') נודע כי אחד מהספונסרים של הטורניר בדובאי, העיתון "וול סטריט ג'ורנל", החליט לפרוש כמחאה על הצעד בו בחרו המארגנים. בהודעה שהוציאו, הסבירו בעלי העיתון את הצעד בו בחרו: "אנו דוגלים בשוק חופשי וחופש האדם".

 

 

הודעת העיתון באה בהמשך להחלטה של ערוץ הטלוויזיה שהיה אמור לסקר את טורניר הנשים והודיע כי הוא לא מתכוון לעשות כן. עם זאת, הספונסר הנוסף, 'בארקליס בנק', הודיע כי הוא מתכוון לעמוד בחוזה עם הטורניר הענק מכיוון שאין באפשרותו להתערב בשיקולי המארגנים.

 

עולם הטניס הביע בימים האחרונים תמיכה גורפת בישראלית ולאחר שראשי ה-ATP הודיעו כי הטורניר עלול להתבטל בעתיד, טנסיאיות הצמרת הביעו הזדהות עם פאר. כעת עומדת בפני המארגנים דילמה נוספת, שכן גם אנדי רם הגיש בקשה לויזה על מנת להשתתף בטורניר הזוגות.

 

"האינטרסים של מדינתנו קודמים לכל"

בראיון לעיתון מקומי בדובאי, התבטא יושב ראש הוועדה המארגנת סאלח טאלק באופן פחות רשמי ורמז כי יש מי שמקבל את ההחלטות ברמת המדינה והוא זה שגם מנפק אשרות כניסה. "אנחנו לא רוצים להיות מעורבים בהחרמות וכאלה, אבל אנחנו יודעים את הגבולות שלנו ולפיהם אנו עובדים", הסביר טאלק.


שחר פאר. הדים ברחבי העולם לפרשה (צילום: אלי אלגרט)

 

"ניסינו לעזור לה והדברים נקבעו רק סמוך להגרלה. במקרה הזה, אנחנו מפסידים בכל מקרה. אבל אם אתם שואלים לדעתי, אין להשתתפות שלה בטורניר

 תועלת גדולה במיוחד. וגם אם כך היה, האינטרסים של מדינתנו קודמים לכל. אנחנו מקווים שאיגוד הטניס יכיר בנסיבות הבינלאומית, מכיוון שאנו מהווים שירות גדול לענף הטניס מזה 17 שנים והמגרשים החדשים ברמה הגבוהה ביותר בדובאי, הם ביטוי לחיבתנו כלפי המשחק".

 

"עלה חשש בנוגע לבטחונה האישי ולכך שנוכחותה תצית הפגנות דומות. בהתחשב ברגישות הציבורית, כל הטורניר היה עשוי להיות מוחרם על ידי מפגינים. אין אנו מעוניינים בפוליטיזציה של הספורט, אבל עלינו להיות רגישים לאירועים באיזור ולא להרחיק את עצמנו, או לסכן את השחקנים ואוהדי הטניס הרבים מארצות שונות, שמגיעים אלינו לאיחוד האמירויות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים