שתף קטע נבחר

דיסק הדיסקים

שעה של מוזיקה, 35 דקות של שירה, שמונה פרקים, וגם תפילה אחת. באלבום הביכורים שלו מגיש בנימין ברודי את "שיר השירים", בעיבוד מחודש. בכורה עולמית - האזינו

גם בני הקהילות הספרדיות, שרגילים לומר את שיר השירים בכל ערב שבת, ימצאו חידוש מרענן באלבום החדש של בנימין ברודי מארצות-הברית. יחד עם שני מוזיקאים נוספים, Diwon ו- Dugans, הקליט ברודי דיסק שמשך נגינתו כשעה, ובו "שיר השירים" מתחילתו ועד סופו - מלווה בעיבוד מוזיקלי עשיר.

 

האלבום מחולק לתשע רצועות - שמונת פרקי המגילה, ורצועה תשיעית שהיא הברכה שנאמרת לאחר הקריאה. את שירתו המרוקנית של ברודי מלווים דיוואן ודוגאנס במוזיקה המערבת השפעות היפ-הופ, רוק ומוזיקה מזרחית. ynet מגיש את הרצועה הראשונה בהשמעת בכורה עולמית. 

 

העבודה על האלבום הייחודי החלה בפגישה בין ברודי לדיוואן, שניגן קטעים מוזיקליים שהלחין. ברודי שמע את המוזיקה, ואמר: "אני רוצה לשיר את שיר השירים לצלילים האלו".  


ברודי והמיקרופון. באדיבות SHEMSPEED.COM

 

ברודי התקשר לרב שלו בישראל, העוסק בתורת הקבלה, וקיבל ממנו כמה מילות תפילה מיוחדת, לומר לפני השירה. כשניגשו למלאכה, ברודי התרכז, התפלל ורק אז החל לשיר. במשך 35 דקות, במצב מעין מדיטטיבי, הוא שר את כל שיר השירים ללא הפסקה, בטייק יחיד. שבוע לאחר מכן,

נפגש שוב עם דיוואן ודוגאנס, כדי להוסיף את הקטעים המוזיקליים ולהקליט גם את הברכה המסיימת, שמסבירה כי אפילו קריאה תמה של שיר השירים - או האזנה לו מבלי להבין את משמעויותיו - מסייעת בקרבה לקדוש-ברוך-הוא.

 

ברודי גדל בניו-יורק ואף שר ב"פרחי מיאמי". בגיל 16 הוא עלה לארץ ולמד לנגן על כמה כלי נגינה, אך בגיל 21 שב לארצות הברית ושם התוודע למוזיקה היהודית החדשה. הוא הקליט גירסה משלו ל"לכה דודי", וכאשר דיוואן שמע אותה, הזמין אותו לפגישה, ממנה נולד אלבום הבכורה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עטיפת הדיסק
שיר השירים
עטיפת הדיסק
דיוואן. מהמנגנים
באדיבות shemspeed.com
מומלצים