שתף קטע נבחר

לבני: אני לא מתכוונת להיות כיסוי לשיתוק מדיני

"פוליטיקה זה לא רק מספרים", אמרה יו"ר קדימה בתגובה להמלצת ליברמן להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו. היא סיירה בשדרות עם סנטור ג'ון קרי, שאמר כי חמאס צריך לנטוש את דרך הטרור

זמן קצר לאחר שיו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הודיע לנשיא פרס כי סיעתו ממליצה על נתניהו במסגרת ממשלת אחדות, הגיבה הבוקר (יום ה') יו"ר קדימה, ציפי לבני, והכריזה: "אני לא מתכוונת להיות כיסוי לשיתוק מדיני". לבני, שרק לפני ארבעה ימים הכריזה ש"28 זה יותר מ-27", נשמעה היום קצת אחרת, כשאמרה כי "פוליטיקה זה לא רק מספרים, אלא דרך".

 

לבני, שביקרה בשדרות יחד עם הסנטור ג'ון קרי, הוסיפה: "אמשיך להאמין בדרכנו, ולהוביל אותה. יש דרך, והמדינה הזו צריכה ללכת בה. אין בכוונתו לשנות כהוא זה מדרכה של קדימה".

 

מנגד, בליכוד בירכו על החלטת ישראל ביתנו להמליץ להטיל על יו"ר המפלגה בנימין נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה. "כעת ברור מעל לכל ספק שרוב מוחלט של חברי כנסת בחר להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה", אמרו.

 

שרת החוץ סיירה עם קרי בעיר המופגזת, והשניים ביקרו גם במוזיאון הקסאמים שבתחנת המשטרה בעיר. לבני הסבירה לסנטור על המצב הביטחוני ואמרה כי "כל עוד ההברחות יימשכו, אזרחים נוספים יהיו תחת איום. לא רק שדרות נמצאת תחת איום, אלא גם ערים גדולות אחרות. הממשלה אחראית לתת מענה לבעיה הזו".

 

לבני הוסיפה: "עצם העובדה שהקהילה הבינלאומית מבינה שאי אפשר לתת לגיטימציה לחמאס יכולה לשנות את המצב באזור".

 

"חברות אדירה ואינטרסים משותפים"

הסנטור קרי התייחס למשלחת האמריקנית לעזה, ואמר כי היא אינה מצביעה על שינוי במדיניות וושינגטון. "זה מצביע על מאמץ ללמוד ולהקשיב, אך העקרונות שלנו לא השתנו. מה שצריך להשתנות זה ההתנהלות והשימוש של חמאס באמצעי טרור", אמר.

 

הוא אמר כי לארצות הברית וישראל "חברות אדירה ואינטרסים משותפים". על שותפתו לסיור אמר כי הוא מכבד את מנהיגותה, ומבין את רצונה לא רק להגן על אזרחי ישראל, אלא למצוא דרך לשלום.

 

"אנחנו חשים שאיש לא צריך לחיות תחת איום ירי הרקטות", הוסיף. "אי-אפשר לגדל ילדים בפחד, אנחנו חשים הזדהות עם המשבר

שהאזרחים בישראל עוברים אל מול אלה שמשתמשים רק בטרור. זה לא פתרון. אנחנו תקווה שעם ממשלה חדשה לארצות הברית נוכל למצוא דרך קדימה, אבל אין מקום לטרור בשולחן המשא ומתן".

 

לגבי ביקורו הצפוי בסוריה, המשיך קרי באותו טון: "כבר בביקורי בביירות אתמול הבהרתי שאין בנסיעה לסוריה משום שינוי בעקרונותנו. חשוב לנו לראות מעשים ולא דיבורים. עלינו לוודא שסוריה מוכנה לכבד את הליך הבחירות בלבנון, ולא להתערב. עליה להפסיק לספק תמיכה לחמאס ולחיזבאללה, וזה יעיד על נכונותה להתקדם לשלום עם ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "ממשיכה בדרך קדימה"
צילום: AP
מומלצים