שתף קטע נבחר

הירשזון על דוכן העדים: "אני מתפרק לחתיכות"

שר האוצר לשעבר המואשם בגניבת מיליונים, נשבר בעת שנחקר לגבי ארוחות במסעדות יוקרה, שעליהן קיבל החזרים הן מהכנסת והן מהסתדרות העובדים הלאומית. התביעה: הוא לא נחשד בלקיחת כספים מארגוני ניצולי שואה

"אני מתפרק לחתיכות" - במלים אלה תיאר שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, את ייסוריו על דוכן העדים עם התקדמות משפטו, שבו הוא מואשם בגניבת מיליונים מקופת

הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל). בדיון שנערך היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב, נחקר הירשזון בנוגע להגשת החשבוניות מארוחותיו בכנסת להסתדרות.

 

הירשזון אמר כי הגיש להסתדרות את החשבוניות על הארוחות בכנסת, מכיוון שניצל שם את הזמן כדי להיפגש עם אנשים בנוגע לעבודתו בהסתדרות הלאומית. התובע הטיח בו כי קיבל פעמיים החזרים על הארוחות גם מהכנסת וגם מההסתדרות, בסך 85 שקלים. הירשזון טען כי גם מזכירתו וגם הנהג שלו סעדו על חשבונו בכנסת.

 

הירשזון נאשם כי הסתדרות העובדים הלאומית מימנה לו ארוחות בסופי שבוע בסכומים של אלפי שקלים, שנערכו במסעדות יוקרה כמו טורקיז, קיוטו ופאפאגיו.

 

בנוגע לכך שאלה אותו השופטת, ברכה אופיר-תום, מדוע ההסתדרות הלאומית צריכה לממן ארוחות בסוף שבוע, ועל כך ענה כי "זה היה חלק מהשיווק של ההסתדרות".

 

השופטת שאלה אותו: "מה דיברתם על הע"ל?", והירשזון השיב: "קודם כל צריך היה ליצור את האווירה המתאימה, אנשים מאוד נהנים מזה". השופטת: "בטח שהם

נהנים, השאלה אם הע"ל נהנית מזה". הירשזון: "אם נוספו לה 50 חברים חדשים היא בוודאי נהנית".

 

עדויותיו של הירשזון במהלך המשפט הופסקו כבר מספר פעמים לאחר שחש ברע. אתמול, למשל, ביקש להפסיק את העדות לאחר שלוש שעות בנוגע להלוואה בסך 300 אלף שקלים, שלקח לכאורה מהסתדרות העובדים הלאומית, מבלי לקבל את אישור הדירקטורים, והשופטת נעתרה לבקשתו.

 

במהלך הדיון היום, שעסק גם בנסיעותיו של הירשזון לחו"ל, הבהירה התביעה כי בניגוד לטענות שנשמעו נגדו, הוא לא הואשם ולא נחשד מעולם כי שם יד בכספים הקשורים במצעד החיים ו/או בניצולי שואה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירשזון בבית המשפט
צילום: ירון ברנר
מומלצים