שתף קטע נבחר

בין שמיים וארץ: כך חולץ כלב מגגון בגובה 15 מטר

כלב שנפל ממרפסת בניין בקומה הרביעית, נחת למרבה המזל על גגון בגובה של כ-15 מטר. בעקבות דיווחי תושבים מודאגים, הוזעקו למקום שרותי כיבוי אש שחילצו את הכלב בעזרת מנוף גבהים. בעיריית ת"א מנסים לאתר את בעלי הכלב ובעמותת "תנו לחיות לחיות" דורשים לחקור את תנאי אחזקת הכלבים בדירה

זיגי, כלב שחור בן שנתיים נאלץ לשהות מאז יום רביעי בצהריים על גגון רעוע בגובה של יותר מ-15 מטר. ככל הנראה הכלב נפל לאחר שטייל על מעקה המרפסת בדירה בקומה מעל ולמזלו, נחת על הגגון.

 

בעקבות תלונות שהגיעו לעמותת "תנו לחיות לחיות" ולעירייה מתושבים מודאגים, הוזעקו אתמול (ה') בצהריים כוחות כיבוי אש מצויידים במנוף גבהים בכדי לחלץ את הכלב המבוהל.

 

 

המשטרה סירבה לפרוץ לדירה, הכבאים עלו לגג עם מנוף

"המסכן נמצא שם שעות על גבי שעות שם בלי אוכל ומים, כשבכל רגע הגגון יכול היה להתמוטט או שהכלב היה נופל למטה ומת", סיפר אחד הדיירים בבניין המגורים ברחוב בוגרשוב, לאחר שהבחין בחיית המחמד שנקלעה לסכנת חיים.

 

לטענת השכנים, בעלת הדירה מחזיקה בשני כלבים הסובלים מתנאי אחזקה ירודה מזה מספר חודשים. "המרפסת מלאה בשיירי צואה ולא ממש איכפת לה שהכלבים מסתובבים שם ועלולים ליפול אל מותם", הם טוענים. לאחר שהתלוננו בעמותת "תנו לחיות לחיות" על החשש הכבד לגורלו של הכלב, פנו בעמותה לשרותים הווטרינרים בעיריית תל-אביב והבהירו את חומרת המצב.

 

ד"ר צבי גלין, הווטרינר העירוני של עיריית תל-אביב, הגיע למקום עם צוות פקחים עירוניים, מלווים באנשי כיבוי אש מתחנת תל-אביב יפו, המצויידים במנוף חילוץ. לאחר שנסיונות איתור בעלי הדירה בה מוחזקים הכלבים עלו בתוהו, נעשתה פנייה למשטרה בתקווה כי תאפשר כניסה בכוח לדירה, אך הדבר נענה בשלילה. בעקבות כך, עלה הצורך להביא למקום מנוף גבהים מיוחד במטרה להעלות את הכבאים לגג הבניין.

 


 

(צילומים: חגי דקל)


צילום: חגי דקל

 

הכלב חולץ כשהוא רעב, צמא ומותש

"למרבה המזל, הכלב היה פיקח ודאג להתכרבל בכל הזמן על הגגון", אמר ד"ר גלין. "הוא יכל בקלות לעוף למטה". לאחר שהובא לזירה מנוף הגבהים ושני כבאים עלו בעזרתו אל גג הבניין, הצליחו הפקחים להיכנס לדירה הסמוכה וצפו בפעולת החילוץ.

 

הכבאי שי ונטורה שעלה לגג הבניין עם שני כבאים נוספים, הצטייד במוט לכידה מיוחד והצליח בניסיון הראשון ללכוד את הכלב. לאחר מספר שניות הועלה הכלב בזריזות אל קרקע יציבה והועבר לידיו של הווטרינר העירוני. "אנחנו מחלצים בעלי חיים במצוקה כל חודש, בין אם זה חתול על העץ או כלב משריפה", מסביר ונטורה. "גם בעלי החיים זקוקים שיצילו אותם כשהם בסכנה ושמחנו שהיתה לנו אפשרות לעזור לכלב לרדת בשלום מהגגון".

 


צילום: חגי דקל


צילום: חגי דקל 


צילום: חגי דקל

זיגי וד"ר צבי גלין על קרקע בטוחה

 

זיגי נלקח לבדיקה רפואית ונמצא כעת תחת השגחה בכלבייה העירונית בתל-אביב. בכוונת השרותים הווטרינרים לנסות לאתר את בעלי הכלב, לאחר שגילו את פרטיו תודות לשבב שהותקן בו וקוראים לבעלי הכלבה ליצור עמם קשר. ד"ר גלין הבהיר כי בכוונתו לחקור את תנאי אחזקת הכלב ואת הסיבות לנפילתו אל הגגון. "הכלב נמצא במצב סביר יחסית לטראומה שעברה עליו", הוא אומר. "הוא היה רעב, צמא, מעט מותש אך הוא יתאושש מהאירוע במהירות". 

 

בעמותת "תנו לחיות לחיות" מברכים על הפעולה הזריזה והמוצלחת שנקטו העירייה ושרותי כיבוי האש, אך מציינים כי יש צורך דחוף בבדיקת בעלי הכלבים לגבי אופי אחזקת החיות בדירה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יממה על גגון ללא מזון ומים
אין לאן ללכת. הכלב במצוקה
למקום הובא מנוף גבהים
צילום: חגי דקל
רגע לפני חילוץ הכלב
צילום: חגי דקל
מומלצים