שתף קטע נבחר

בעקבות פרשת פאר: קנס שיא לטורניר דובאי

מארגני טורניר הטניס בדובאי ייקנסו ב-300 אלף דולרים, על כך שמנעו את השתתפותה של הטניסאית הישראלית. מדובר בקנס הגבוה ביותר בהיסטוריה של הסבב העולמי. פאר עצמה תקבל כ-44 אלף דולר מהסכום

פרשת פאר - שלב הפיצויים. מארגני טורניר הטניס של דובאי ישלמו סכום שיא של 300 אלף דולרים, כקנס על כך שמנעו מהטניסאית הישראלית שחר פאר להשתתף בטורניר. כך הודיע איגוד טניס הנשים העולמי (WTA).

 

 

האיגוד הבהיר בהודעתו כי מדובר בקנס הגבוה ביותר אי-פעם שנגזר על מארגני טורניר בסבב העולמי, וציין כי פאר עצמה תקבל 44,250 דולרים מהסכום כפיצוי, ותזכה ב-130 נקודות דירוג.


שחר פאר. 44,250 דולר פיצוי (צילום: רויטרס)

 

פאר, שכבר נכללה בהגרלת המשחקים לטורנירי היחידות (אמורה היתה לשחק בסיבוב הראשון מול אנה צ'קווטאדזה הרוסייה) והזוגות (היתה צריכה לשתף פעולה עם הגרמנייה אנה לנה גרונפלד), לא קיבלה בסופו של דבר אשרת כניסה למדינה, ולכן נאלצה לוותר על השתתפותה בטורניר הענק, המחלק פרסים בסך 2 מיליון דולר.

 

זמן קצר לאחר מתן ההודעה העניק איגוד טניס הנשים העולמי גיבוי לפאר. "אנחנו מאוד מאוכזבים מהחלטת איחוד האמירויות שלא להעניק לשחר פאר ויזה, שתאפשר את כניסתה למדינה על מנת לשחק בטורניר דובאי", אמר נשיא ה-WTA, לארי סקוט, בהודעה רשמית שהועברה לתקשורת. "פאר השיגה את הזכות לשחק בטורניר, וחבל שאיחוד האמירויות מונע ממנה זכות זו".

 

מאוחר יותר אמר סקוט, כי נשקלה האפשרות לביטול מיידי של הטורניר, אולם פאר ומשפחתה ביקשו שלא לעשות זאת. "הבהרתי להם שאם שחר לא תורשה לשחק, הם מסתכנים בביטול הטורניר. זה יהיה חבל מאוד לאבד את ההכרה והכסף, אבל כשזה מגיע לעקרונות של הוגנות ופתיחות, אסור להתפשר", אמר.


דובאי. פאר תשחק שם ב-2010? (צילום: MCT)

 

הלחץ על איחוד האמירויות נתן את אותותיו כבר שלשום, כאשר הרשויות החליטו לאפשר לטניסאי הישראלי אנדי רם להיכנס למדינה, ולהשתתף בטורניר הגברים המקביל.

 

פרט לפיצוי הכספי ולקבלת הנקודות (שוות ערך לנקודות שהשיגה בממפיס בטורניר המקביל לפני שנה), שיישמרו לה עד מאי השנה, פאר תזכה גם לקבלת כרטיס חופשי ממארגני דובאי ב-2010.

 

טורניר דובאי יתקיים בכלל, רק אם יעמוד במספר תנאים: אישור שכל טניסאית תוכל להשתתף ללא הבדל לאום או סיבה אחרת, הענקת ויזה לכל שחקנית ישראלית שמונה שבועות מראש וכאמור, הענקת כרטיס חופשי לפאר, גם אם דירוגה לא יאפשר לה להיכנס לטורניר אוטומטית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים