שתף קטע נבחר

שלושה פצועים קל מקטיושה בגליל המערבי

הרקטה פגעה סמוך לבית ביישוב בגליל המערבי. שלושה בני-אדם נפצעו קל ושניים לקו בחרדה. בלבנון דיווחו כי רקטה שנייה התפוצצה בדרום לבנון. צה"ל השיב באש לעבר מקורות הירי. ייתכן כי הרקטות היו מוכנות לשיגור ונורו בשל מזג האוויר הסוער

שוב לא שקט בצפון: קטיושה פגעה הבוקר (שבת) סמוך לבית ביישוב בגליל המערבי. שלושה בני אדם נפצעו באורח קל ושניים לקו בחרדה. הנפגעים קיבלו טיפלו במקום על-ידי מד"א אזור אשר ופונו לבית החולים בנהריה. נזק נגרם למבנה. למקום הגיעו כוחות של משטרה, שסרקו את סביבת נפילת הרקטה. גורמים בלבנון אמרו כי רקטה שנייה שנורתה התפוצצה בשטח לבנון. צה"ל השיב באש לעבר מקורות הירי. גורם לבנוני מסר כי צה"ל ירה שישה פגזים.

 

סמוך לשעה 8:00 התקבל דיווח על פיצוץ באחד היישובים בגליל המערבי. בתחילה סברו רבים כי מדובר ברעשים שנגרמו עקב מזג האוויר הסוער, אך עד מהרה התברר כי מדובר בפגיעת רקטה לאחר שתושבים ראו את העשן ושמעו את צעקות בני המשפחה. הנפגעים הם בני משפחה שישנו באותו עת בביתם. ייתכן כי הרקטות היו מוכנות לשיגור, ונורו מעצמן בשל מזג האוויר הסוער. מדובר ברקטה בקוטר 122 מ"מ.


הקטיושה התפוצצה סמוך למבנים (צילום: שי וקנין)

 

למקום האירוע הגיעו סגן מפקד מרחב גליל, ניצב-משנה קובי בכר, מפקד תחנת המשטרה המקומית רב-פקד ויקטור בוסקילה, שאמר: "מדובר על-פי הערכות בירי בודד של רקטה, שפגעה בשטח פתוח סמוך מאוד למבנה מגורים, דבר שגרם נזק לשני בתים צמודים ולפגיעה במספר בני-אדם, כולם במצב קל. גורמי החבלה, יחד עם אנשי פיקוד צפון, ערכו סריקות במקום והוחלט כי חיי השיגרה בכל האזור יימשכו כסדרם".

 

ראש היישוב בו פגעה הקטיושה, סיפר: "זה נפל עלינו בפתאומיות. לא היו התרעות מוקדמות ולא נשמעו אזעקות ביישוב. היה לנו נס גדול. אם הרקטה היתה נופלת כמה מטרים צפונה, היה אסון גדול ופגיעה אנושה במשפחה, שחלקה ישנה בעת הפיצוץ בבית".

 

ירי שלישי מתחילת השנה

זו הפעם השלישית השנה בה נורות רקטות לעבר יישובי גבול הצפון. במהלך מבצע "עופרת יצוקה" נורו קטיושות לעבר הגליל בשתי תקריות שונות. ב-14 בינואר נורה מטח קטיושות אל אצבע הגליל, ושתי נשים לקו בחרדה. בלבנון טענו כי הרקטות שוגרו מהכפר חצביה, ככל הנראה על רקע פעילות צה"ל ברצועת עזה. כוחות צה"ל השיבו אז באש לעבר מקורות הירי בלבנון.

 

מספר ימים קודם לכן נורו שתי רקטות לעבר נהריה ויישוב בגליל המערבי. חבלני משטרה קיבלו דיווח על פגיעות של שתי רקטות:

 האחת פגעה ישירות בגג בית אבות בנהריה והאחרת נפלה מחוץ לעיר. התפוצצות הרקטה בנהריה גרמה לנזק לדודי שמש ולניפוץ חלונות בארבעה מבנים סמוכים. שני בני אדם נפגעו קל בבית אבות, ופונו לבית החולים בנהריה. בנוסף, חמישה תושבים לקו בחרדה.

 

בתחילת החודש חשף כוח המשקיפים הבינלאומי של יוניפי"ל איתר חמש רקטות סמוך לנקורה, שמצפון לראש הנקרה. כלי תקשורת במדינה דיווחו כי חמש הרקטות, שאותרו באזור וואדי חאמול, לא היו מוכנות לשיגור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרידי הקטיושה
צילום: שי וקנין
נזק נגרם לבית
צילום: שי וקנין
מומלצים