שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אולמרט בירך את נתניהו: "להקים ממשלה מהר"

  בפתח ישיבת הממשלה - אחת האחרונות שהוא מנהל - קרא רה"מ היוצא לכל המעורבים במו"מ הקואליציוני, שנפתח היום רשמית, "לנהל אותו בצורה מהירה ויעילה". ליורשו הבטיח "העברת סמכויות בחפיפה מסודרת הרבה יותר משהייתה בעבר"

  אחרי שבשבוע שעבר נצר את לשונו במצוותה של ציפי לבני - אז עוד מועמדת לראשות הממשלה - הבוקר (יום א') כבר מתבטא אהוד אולמרט בחופשיות רבה יותר בסוגייה הפוליטית הבוערת.

   

  "יש חשיבות למהירות הקמתה של הממשלה החדשה", אמר ראש הממשלה היוצא בפתח ישיבת השרים השבועית - אחת האחרונות תחתיו. הוא קרא לכל אחד מהמעורבים במשא-ומתן הקואליציוני, שייפתח היום באופן רשמי, "לנהל אותו בצורה מהירה ויעילה".

   

  אולמרט הבהיר כי עד להקמת ממשלה חדשה, תמשיך זו

   הנוכחית לנהל את המדינה "מבלי להסיר מעליה ולו גרם אחד של אחריות". הוא בירך את יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, "על כך שנטל על כתפיו את הרכבת הממשלה הבאה". מצידו הבטיח: "אנחנו פועלים לעשות את העברת הסמכויות בחפיפה מסודרת הרבה יותר משהייתה בעבר".  

   

  מאוחר יותר היום ייפגש יו"ר הליכוד, שקיבל את המנדט מנשיא המדינה - בתמיכתם של 65 מנבחרי העם - עם יושבת-ראש קדימה. הוא ינסה לשכנע אותה להצטרף אל ממשלתו כשותפה בכירה, עם השפעה רבה על קווי היסוד והמדיניות בכללותה.

   

  בשלב זה, ציפי לבני שבה ומבהירה כי פניה לאופוזיציה - אבל במפלגתה כבר נשמעים קולות מעט אחרים. גם בליכוד יש הסבורים כי נתניהו שוגה, כשהוא מבטיח ללבני את חצי המלכות. בש"ס ובישראל ביתנו קוראים לשתי המפלגות לחבור יחד לממשלת אחדות רחבה ויציבה, בראשות נתניהו.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: פייר תורג'מן באו-באו
  חפיפה מסודרת
  צילום: פייר תורג'מן באו-באו
  מומלצים