שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מנכ"ל "רשת": "חורקים שיניים כדי לעבוד"

  במכתב לעובדיו כתב יוחנן צנגן: "אתם, בשונה אולי מעובדי הרשות השנייה, ידעתם קיצוץ גדול בשכרכם, ואתם יודעים עד כמה אנו חורקים שיניים כדי לעשות טלוויזיה ישראלית ערכית". שביתת היוצרים תחל בהפגנה מול משרדי "רשת" ו"קשת"

  ערב שביתת היוצרים המתוככנת להיפתח מחר ולהימשך שלושה ימים, כתב הערב (ב') מנכ"ל  "רשת", יוחנן צנגן, מכתב פנימי לעובדי החברה, המתייחס לאירועים הצפויים להתרחש.

   

  "חשוב לי לספר לכם ולעדכן אתכם שהיוצרים היו ותמיד יהיו בני בית ב'רשת'. 'רשת' היא הבית של היצירה הישראלית במשך כל שנותיה, והיוצרים יודעים היטב שאין להם כל סיבה להפגין מחוץ לבניין 'רשת'. הם מוזמנים של כבוד להיכנס אליו, לשמוע ולהשמיע", כתב צנגן.

   

  "אנחנו כמובן מכבדים את זכותם להפגין - בהינתן שהפגנה זו תהיה על פי החוק ונטולת פרובוקציות, אבל אין בהפגנה מסוג זה כדי לטשטש את המציאות בה אנו נמצאים.

   

  "הערוצים המסחריים בישראל הפסידו בשנה האחרונה קרוב ל-150 מיליון שקלים, העולם נכנס למשבר גלובאלי כלכלי שאיש אינו יודע מתי הוא יסתיים, וגם המלחמה וצמצום שוק הפרסום לא מסייעים לנו. לכל אלה מצטרפת רגולציה חסרת פרופורציה וקטנונית, שמקשה על כולנו מאוד".

   

  במכתב התייחס צנגן גם לדיאלוג בין "רשת" לבין היוצרים. "אני רוצה להזכיר לכולנו שבמשך חצי שנה ישבנו באופן דיסקרטי עם כל איגודי היוצרים, מתוך ראיית הנולד, והגענו עמם להבנות היסטוריות, שבגלל, ואך ורק בגלל חוסר שיתוף פעולה של פקידי הרשות, לא יצאה לפועל. זו היתה החמצה היסטורית.

  אני רוצה להדגיש בפניכם כי הטענה ש'רשת' לא עומדת בחוק היא שקר מוחלט ויש בה משום דיבה. בכל שנותיה 'רשת' עשתה הכל לפי החוק, וכך יהיה".

   

  בהמשך מכתבו פירט מנכ"ל "רשת" את התוכניות שהפקתן לא נפגעה, והמשיך להפנות אצבע מאשימה כלפי הרשות השנייה. "אני מכבד ומעריך את עבודתכם הקשה בתנאים הללו", כתב ליוצרים. "אתם, בשונה אולי מעובדי הרשות השנייה, ידעתם קיצוץ גדול בשכרכם ובתנאים שלכם, ואתם יודעים עד כמה אנו חורקים שיניים כדי להמשיך לעשות טלוויזיה ישראלית מרתקת וערכית". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צנגן. "היוצרים תמיד יהיו בני בית ב'רשת'"
  צילום: יוני המנחם
  לאתר ההטבות
  מומלצים