שתף קטע נבחר

עובד רווחה אוסטרלי: בריונות רשת היא מגיפה

עובד רווחה ממלבורן נחרד ממקרי המוות בקרב בני נוער הנובעים מבריונות רשת, ופנה לשר התקשורת האוסטרלי כדי שישנה את החוק במדינה, ויאפשר למשטרה לעצור את המטרידים ברשת

בריונות רשת הוא הכינוי לו זכתה תופעה של איומים והתעללויות המתרחשים באינטרנט, כדוגמת המקרה הטראגי של מייגן מאייר, נערה אמריקנית בת 13 שהתאבדה לאחר ששכנתה שלחה לה מסרים מעליבים ברשת החברתית MySpace. לס טוונטימן, עובד רווחה המטפל בבני נוער נחרד מממדי התופעה, ופנה לשר התקשורת האוסטרלי בבקשה לטפל בתופעה.

 

"אני קורא לסנטור קונרוי (שר התקשורת האוסטרלי) להעביר שינוי לחוק דרך הפרלמנט, על מנת לתת יותר כח למשטרה כדי שיוכלו לטפל ולהביא למשפט את אלה שמציבים את חייהם של ילדים ובני נוער בסכנה", הוא אמר לעיתון The Age.

 

טוונטימן מספר שבמהלך שמונת החודשים האחרונים התאבדו עשרה נערים בעקבות בריונות רשת. אחד המתאבדים, נער בן 17, קפץ מגשר אחרי שגילה ברשת איומים על חייו. "מדובר במגיפה של ממש", אומר טוונטימן, "כולם מאוד מודאגים".

 

"הילדים לא בוגרים מספיק"

"לילדים היום יש כוח מאוד גדול בזכות האינטרנט הזה, והעניינים כבר יצאו משליטה. הילדים לא בוגרים מספיק בשביל להבין מה הם עושים", הוא אמר, וציין מקרה נוסף בו נהרג בן נוער, ואחר נפצע קשה, בעקבות קרב סכינים שהוצת באינטרנט.

 

דובר מטעם שר התקשורת הפדרלי באוסטרליה אמר שהשר מודע למקרים. "קבוצות יעוץ עוזרות לנו לפתח מדיניות בנושאים אלה, של בטיחות ברשת כמו גם של בריונות רשת", הגיב הדובר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אלימות ברשת - תופעה או מגיפה? (אילוסטרציה)
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים