שתף קטע נבחר

פישר דחה הצעת נתניהו להתמנות לשר אוצר

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, נפגש היום עם נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, והציע לו לכהן כשר אוצר. פישר סירב. נתניהו נפגש גם עם שר האוצר, בר-און

המשבר הכלכלי בעיצומו, ויו"ר הליכוד מחפש מועמדים לתיק האוצר: נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, דחה על הסף את הצעת יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, להתמנות לשר אוצר בממשלתו. כך דווח בערוץ 2. השניים נפגשו היום (ג'), לפני השבעת הכנסת ה-18. נתניהו נפגש גם עם השר רוני בר-און.

 

 

אין זו הפעם הראשונה ששמו של פישר עולה בהקשר של מינויו לתפקיד שר האוצר אולם בבנק ישראל מציינים כי זו הפעם הראשונה שההצעה הזו באה מפי ראש הממשלה המיועד. בעבר הוצע התפקיד לפישר בממשלת שרון.

 

בפעמים קודמות, חזר פישר וטען שאין לו תוכניות להפסיק את שירותו כנגיד בנק ישראל לפחות עד תום המינוי שלו בעוד כשנתיים. על רקע זה הכחיש פישר לא מכבר את הידיעות כאילו הוצע לו לכהן כנשיא הפד (הבנק הפדרלי) של ניו-יורק. פישר כיהן בעבר כסגן נשיא הבנק העולמי והגיע משם לתפקיד נגיד בנק ישראל לפני כשלוש שנים.

 

מוקדם יותר היום, נועד נתניהו עם שר האוצר, רוני בר-און, והבטיח: "אני מתכוון להסתכל, לבוא ולבקר גם בצפון וגם בדרום ובפריפריה כדי לעבד תוכנית שאני בטוח שאני בטוח שאשמע עליה מפי שר האוצר - כיצד למנוע את סגירת המפעלים הללו שאלפי משפחות תלויות בהם אך גם חוסנם של יישובים".  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה המיועד ורעייתו
צילום: גיל יוחנן
סטנלי פישר
צילום: רויטרס
מומלצים