שתף קטע נבחר

אולמרט על עמוס גלעד: לא נוקם ולא נוטר

ראש הממשלה הסביר מדוע החליט להחזיר את האלוף (במיל') עמוס גלעד לתפקידו כשליח המיוחד למצרים: "מה אני צריך להוריד את ראשו של קצין ברגע שהוא אמר לי שהוא טעה?"

"מה אני צריך להוריד את ראשו של קצין, אלוף בצה"ל העוסק בביטחון המדינה, ברגע שהוא אמר לי שהוא טעה? אני אומר 'מודה ועוזב ירוחם'. אני לא נוקם ולא נוטר", כך אמר אמש (יום ד') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בהתייחסות ראשונה, לסיום המתיחות עם ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד.

 

רגע לפני שנפרד מעשרות התעשיינים הבכירים בישראל במפעל באזור התעשייה הדרומי באשקלון, שנפגע מספר פעמים מרקטות, הרחיב אולמרט אודות שיקוליו להחזיר את האלוף במיל' גלעד, אותו השעה לפני כמה ימים, לתפקיד השליח המיוחד: "עמוס גלעד הוא איש שעשה דברים עצומים לביטחון מדינת ישראל. אני מכיר אותו כבר 30 שנה, מתוך 40 שנה שהוא משרת את עם ישראל. הוא אמר דברי שטות. הוא בא אלי היום וביקש פגישה ונתן לי מכתב. הוא אמר: 'אני מתנצל בפניך אדוני ראש הממשלה. אמרתי דברים לא מוצדקים, בשגגה, שלא היה מקום להגיד אותם. אני מתנצל עליהם'".

 

העימות בין השניים פרץ לפני מעט יותר משבוע, כשגלעד צוטט בהתקפה חריפה על ראש הממשלה. זה קרה לאחר שאולמרט תבע את שחרור שליט קודם להחלטה על רגיעה. גלעד טען שעד עכשיו אולמרט לא עסק בזה, ופתאום הפך את סדר הדברים. בציטוטים שפורסמו אמר גלעד שהדבר פוגע ביחסי ישראל מצרים ובסיכויים להשיג הסדרה שתביא לשחרור שליט והפסקת אש.

 

ראש הממשלה מתכוון לפעול, באמצעות מנכ"ל משרדו רענן דינור, לבטל את התלונה

שהגיש האחרון לנציב שרות המדינה שמואל הולנדר. דינור, שהצטרף לראש הממשלה בביקורו באשקלון, אמר שמדובר בתהליך שטרם מוצה.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר עם זאת, שעתה אין מניעה שגלעד ישוב ויצטרף לצוות הלשכה העוסק במגעים עם מצרים, ובו היועץ שלום תורג'מן העוסק בהסדרה ובפתיחת המעברים, עופר דקל הנוסע היום לקהיר לדון ברשימת המחבלים שמוכנה ישראל לשחרר בתמורה לגלעד שליט, וראש השב"כ יובל דיסקין שיפעל מול המצרים למניעת ההברחות מסיני לרצועת עזה.


פורסם לראשונה 25/02/2009 23:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. קיבל התנצלות
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
גלעד. חוזר לתפקיד
צילום: AFP
מומלצים