שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  היכל התהילה נפתח
  מי הם הספורטאים שזכו להיכנס להיכל התהילה של אנציקלופדיה ynet? בואו לגלות ולהשפיע

  לכמה מאיתנו אין רגע ספורטיבי אחד לפחות שסיפק לנו השראה ונותר חקוק בזיכרון? עבור אחדים צפייה במשחקה של שחר פאר יכולה להפוך מניע להגיע למגרש הטניס הקרוב, אחרים ישענו על רגעי נוסטלגיה בילדות שכללה צפייה בבעיטות הבננה הבלתי אפשריות של אורי מלמיליאן, או סל נוסף של השנייה האחרונה מיד הזהב של מיקי ברקוביץ'. רשימת מספקי ההשראה יכולה להתארך עוד על דפים רבים: השחיינית קרן לייבוביץ' שצלחה את מכשולי הגוף, מייקל ג'ורדן שהמחיש כי גם ילד שחור מצפון קרוליינה יכול להיות אלוהים, פלה שהתחיל כמצחצח נעליים ברזילאי והיה לכדורגלן הגדול של כל הזמנים ורבים אחרים.

   

  לכבוד אותם גיבורי ספורט פותחת אנציקלופדיה ynet במיזם אינטרנטי חדש - "היכל התהילה", שיתעד את אותם רגעי שיא נבחרים בספורט העולמי והישראלי. על מנת לצפות באתר המיזם - לחצו כאן.  

    


  לצפייה בציר הזמן, הקליקו על התמונה

   

  איך בחרנו?

  בחירת נקודות הציון שזכו להיכנס ל"היכל התהילה" לא נעשתה בקלות דעת ולמען האמת ארכה מספר שבועות ולוותה בלא מעט חיבוטים ולבטים. מתוקף אופיה המקצועי של האנציקלופדיה הקפדנו גם לנטרל ככל האפשר אהדה אישית של חברי המערכת לספורטאים, קבוצות וענפי ספורט.  

   

  איך נעשתה הבחירה עצמה? ראשית חשוב לציין כי בחירת נקודות הציון נעשתה בשתי רמות נפרדות: ספורט ישראלי וספורט עולמי. דגשים נוספים שניתנו היו: מתן ייצוג לענפי ספורט שונים ומגוונים, בחינת מעמדו של הספורטאי/הקבוצה ביחס לקטגוריה הספורטיבית בה הוא מתחרה והצלבת נקודות הציון עם מקורות מידע נוספים (במיוחד בנוגע לספורט עולמי). כמו כן ניתן משקל מיוחד לאלמנט הראשוניות - הספורטאית הראשונה ש... הקבוצה הראשונה ש.. וכן הלאה.

   

  מי שמטקבק משפיע

  בשלב זה כולל האתר 281 נקודות ציון שונות. חלקן מתארות ספורטאים נבחרים ושיאים מרגשים, אחרות מתייחסות להולדתו של ענף ספורט חדש או מציינות שלב מכריע בהתפתחות הענף. במהלך השבועות הקרובים נוסיף עוד מאות נקודות ציון שכאלה. כאן מגיע החלק שלכם חובבי הספורט באשר הם: זוכרים גול מרשים כמו הרפעטיל של רפעת טורק ב-1980? חושבים ששכחנו כדורסלן אלוהי לא פחות ממייקל ג'ורדן? אוהדים ענף ספורט מרתק כמו פולו פילים? כתבו אלינו או פרסמו תגובה ושתפו את כולם.

   

  נקודות הציון שתציעו לנו במייל או בתגובה לכתבה יאספו ויועברו למערכת האתר. המוצדקות שבהן יתווספו ל"היכל התהילה" וכמובן שעל כך נעדכן בהמשך. למען הסר ספק. לא, בעיטת הדרדרלה שנתתם לשער ריק בכיתה ג' לא נחשבת.  

   

  ולסיום

  למקרה שעוד לא הקלקתם - אתר "היכל התהילה".

   


   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                           לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "היכל התהילה נפתח"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי פי
  אלוהים קולע עוד סל בדרכו אל התהילה
  צילום איי פי
  יד האלוהים ומראדונה
  צילום: איי פי
  צילום איי פי
  חיים רביבו, גם הוא נכנס להיכל התהילה
  צילום איי פי
  צילום: איי פי
  קרן לייבוביץ', נגד כל המכשולים
  צילום: איי פי
  מומלצים