שתף קטע נבחר

הרב אריאל: פרס הציע להקים ישיבה בהר סיני

חברי תנועת "ארץ ישראל שלנו" חגגו אמש את כניסת נציגם, מיכאל בן ארי לכנסת. הרב ישראל אריאל, רבה של העיר ימית לשעבר, קבל על הדימוי ההזוי של חבריו והפתיע בסיפור על שר הביטחון דאז, שמעון פרס, שהציע להקים ישיבה למרגלות הר סיני

בכנס פעילים של תנועת 'ארץ ישראל שלנו' באיחוד הלאומי של הרב שלום דב וולפא וברוך מרזל, שהתקיים אמש (יום ד')בירושליים חגגו מאות פעילים את הכניסה של ח"כ מיכאל בן ארי לכנסת. 

 

 

בחגיגה נטלו חלק רבנים ואישי ציבור, ביניהם, הרב דוד דרוקמן רבה של קרית מוצקין, אסיר ציון יוסף מנדלביץ, פרופ' ישראל חנוקגולו, יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ כצל'ה, ח"כ בן ארי ועוד שורת נכבדים. אבל מי שהפתיע היה ללא ספק הרב ישראל אריאל, יו"ר מכון המקדש ומרבני התנועה, ומי שכיהן כרבה של העיר ימית בחבל סיני.  


הרב אריאל נואם בכינוס (צילומים: ישראל ברדוגו)

 

בפתח דבריו קבל הרב אריאל על כך שמאשימים את תנועת 'ארץ ישראל שלנו' ואת הרב וולפא שהם הזויים. "אני אספר לכם מי הזוי", אמר הרב אריאל ואז חשף את הסיפור הבא: "בשנות ה-70 רצינו להקים בעיר ימית שהייתה אז רק בשלבי התכנון ישיבת הסדר גדולה. נשיא המדינה היום מר שמעון פרס כיהן אז כשר הביטחון, בפגישה עימו שנערכה לצורך בניית היישוב, פרס הדהים את הנוכחים, כאשר אמר שהוא לא רוצה ישיבה בימית אלא דווקא למרגלות הר סיני, המקום בו קיבל העם היהודי את התורה משמיים. דווקא באמצע המדבר.  


ואיך אפשר בלי אריאל זילבר? תוכנית מיוחדת לפורים

 

"שמעון פרס בעל החזון המפורסם וכיד דמיונו הטובה עליו, אף הסביר שאין בעיה להקים שם ישיבה וביקש לסדר את כל הפרוצדורה הכרוכה בכך, שהעלנו את נושא התחבורה למקום הנידח הזה הסביר מר פרס כי את הנושא התחבורתי אפשר לפתור בכך שפעם בחודש מסוק

ייקח את התלמידים לביתם. לדברי הרב אריאל, התוכנית אף נידונה בין הצוותים שהקים פרס לבין מרכז ישיבות בני עקיבא, אולם בסופו של דבר התוכנית לא יצאה אל הפועל והישיבה הגדולה הוקמה כידוע בימית.

 

כשחיוך רחב נמתח על פניהם של הנוכחים המשיך הרב אריאל למסקנה הנחרצת "ההזויים לא נמצאים אצלנו, אלא דווקא שמעון פרס, בעל חזון ה'ישיבה המדברית' ששינה את כל השקפתו האידיאולוגית רק בגלל הכסא והאקלים במסדרונות הכנסת. פרס הוא הקיצוני. אנחנו במרכז", הוסיף הרב אריאל.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב וולפא מעניק לבן-ארי את תמונת הרבי
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים