שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו מאזן: חמאס יצטרך להכיר בישראל
  לדברי הנשיא הפלסטיני, ההכרה בחזון שתי המדינות חייבת להיכלל בקווי היסוד של ממשלת אחדות ברשות הפלסטינית. חמאס בתגובה: לעולם לא נסכים לממשלה שתכיר בישראל

  אותה הדרישה, מהצד השני: הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, אומר כי כל ממשלת אחדות עם חמאס תצטרך להסכים לפתרון שתי מדינות, בהתאם לדרישות הקוורטט. הכרזה זו עלולה לחבל בשיחות הפיוס בקהיר בין הפתח לחמאס, שאינו מכיר במדינת ישראל.

   

  "אנחנו מתקדמים בצעדים יציבים לעבר ממשלת אחדות לאומית שתתאים את עצמה לעקרון שכבר קיבלנו על עצמנו, הכוללות את חזון שתי המדינות וחתירה להסכם שלום", אמר הנשיא הפלסטיני.

   

  בחמאס תקפו את דברי אבו מאזן, והזהירו כי הם יפגעו בשיחות הפיוס. "אנו דוחים כל תנאים מוקדמים להקמת ממשלת אחדות", אמר דובר הארגון בעזה, איימן טהא. "חמאס לעולם לא יסכים לממשלת אחדות שתכיר בישראל".


  אבו מאזן וסולאנה ברמאללה (צילום: AP) 

   

  אבו מאזן, שדיבר במסיבת עיתונאים משותפת שערך ברמאללה עם הממונה על יחסי החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, אמר כי הוא מקווה שגם הממשלה הישראלית החדשה תהיה מחוייבת לפתרון שתי המדינות, וכי תמשיך בתהליך המדיני, ולא תשיב את המצב לנקודת ההתחלה.

   

  "הפלסטינים מקווים להמשיך ולפעול עם ממשלה ישראלית, שתהיה מחוייבת למפת הדרכים, תפעל על בסיס שתי המדינות, תפסיק את ההתנחלויות ותסיר את המחסומים", אמר. "הפסקת ההתנחלויות היא דרישה מרכזית להצלחת תהליך השלום. הצגנו בפני הנציגים האמריקנים והאירופים את הנעשה בירושלים, וכעת בשכונת סילואן, דברים המהווים התפתחות חמורה".

   

  הוא הביע תקווה כי הקהילה הבינלאומית תתגייס לבנייה מחדש של רצועת עזה, וציין כי כספי השיקום יעברו דרך הרשות, בעוד הביצוע יהיה בידי הארגונים הבינלאומיים.

   

  סולאנה מצדו אמר כי האיחוד האירופי יתייחס לממשלה הישראלית על-פי תוכניתה המדינית, וכי הוא מקווה שהממשלה החדשה תכבד את המחוייבויות הקודמות, על בסיס עקרון שתי המדינות, הפסקת הבניה בהתנחלויות ותנאי הקוורטט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים