שתף קטע נבחר

היסטוריה בחיפה: אשה מפקדת תחנת המשטרה

ניצב-משנה אהובה תומר היא האשה הראשונה לפקד על תחנה בסדר גודל כזה - אחת הגדולות בארץ. נצ"מ תומר, הנחשבת לקצינה מקצועית ואהודה מאוד, שבה לפני 5 שנים לשירות בתום מאבק משפטי שבו זוכתה מאשמת מרמה

לראשונה בישראל - אשה תפקד על תחנת משטרה גדולה. ניצב-משנה אהובה תומר מפקדת החל מהיום (א') על אחת מתחנות המשטרה הגדולות בישראל, תחנת חיפה. תחת פיקודה יהיו כ-500 שוטרים וקצינים. גם סגן מפקד התחנה בחיפה היא אשה - סגן-ניצב אתי מאירסון.

 

זו הפעם השנייה שתומר קובעת תקדים היסטורי בתחום מעמד האשה במשטרת ישראל: ב-1997 היתה האשה הראשונה שמונתה לפקד על תחנה, בנהריה. למרבה הצער, נקטעה כהונה זו באיבה, לאחר שהוגשו נגדה ונגד בן זוגה תלונות למחלקה לחקירות שוטרים בטענה כי הונו צעיר שלקה בנפשו וקיבלו ממנו כספים שלא כדין.

 

תומר הואשמה גם בניצול של תפקידה לרעה, ונטען כי קיבלה מידע מהמשטרה, כנגד יריב עסקי של בן זוגה. לאחר מאבק משפטי שנמשך קרוב לשש שנים, זוכו בני הזוג מכל אשמה, ובית המשפט אף מתח ביקורת על מח"ש, ש"חוקריה הסתנוורו מהזדמנות לחקור תלונה נגד קצינה בכירה, וזאת מבלי לבדוק את העובדות או את הראיות נגדה".

 

עם תום המאבק המשפטי, הושבה תומר למשטרה בתפקיד סגן מפקד משטרת חיפה. היא כיהנה בתפקיד בין השאר בתקופת מלחמת לבנון השנייה. בשנתיים האחרונות שימשה קצינת מבצעים של המחוז הצפוני.

 

נצ"מ תומר נחשבת לקצינה מקצועית ואהודה מאוד. חבריה במשטרה ציינו כי "השירות הגדול שהיא עושה למעמד האשה במשטרה, הוא שהיא לא מנפנפת בזה שהיא אשה בכל הזדמנות. היא פשוט עושה את העבודה שלה כמו שצריך".

 

מפקד מרחב חוף, תת-ניצב רוני עטיה, בירך על כניסתה לתפקיד, ואמר כי "לראשונה בישראל נכנסת מפקדת לפקד על תחנה בסדר גודל כזה. מדובר בתפקיד רב אתגרים, ואני מאמין שהיא תוכל לעמוד בו, כמו קודמיה בתפקיד".

 

מפקד משטרת חיפה היוצא, ניצב-משנה דודו בן עטייה, יעבור לתפקיד סגן מפקד מרחב העמקים במשטרה. את מקומה של נצ"מ תומר בתפקיד ראש אגף המבצעים במחוז הצפוני ימלא מעתה נצ"מ ליאור בוקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נצ"מ תומר. "לא מנפנפת בזה שהיא אשה"
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים