שתף קטע נבחר

צוות מאה הימים של נתניהו הציג את תוכניתו

העברת התקציב, ההתמודדות עם המשבר הכלכלי העולמי, ההידברות עם ממשל אובמה וגיבוש תוכניות בתחום החינוך וביטחון הפנים - אלה הנושאים שיעסיקו את סדר יומו של ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, עם כניסתו לתפקיד

צוות "מאה הימים" של הליכוד הציג היום (יום א') לנשיא המדינה, שמעון פרס, את ששת הנושאים שיעמדו במרכז סדר יומה של ממשלת נתניהו לכשתוקם. במרכז התוכנית עומד הצורך להעביר תקציב חדש בתוך 45 יום, נקיטת צעדים מידיים לנוכח המשבר הכלכלי העולמי ויצירת ממשק הידברות עם הממשל האמריקני.

 

בצוות, שבראשו עומד ח"כ יובל שטייניץ, חברים גם ח"כ גלעד ארדן, פרופסור עוזי ארד, איש העסקים איזי תפוחי - שאף הוזכר כמועמד לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה הבא וכן יועצו האסטרטגי של נתניהו, רון דרמר. הצוות מתכוון להציג את תוכנית מאה הימים בפני ראש הממשלה המיועד ביום רביעי הקרוב.

 

"אנחנו רוצים להציע תוכניות עבודה בנושאים הכי דחופים שעל הפרק. יש כמה נושאים שיש חשיבות עליונה לטפל בהם בהקדם", אמר שטייניץ ל-ynet. "הצוות עסק ביצירת תוכניות בשישה נושאים עיקריים: העברת תקציב תוך 45 יום כמתחייב בחוק, הגנה על מקומות העבודה בעיקר באזורי פריפריה לנוכח המשבר הכלכלי המעמיק, יצירת ממשק הידברות חדש עם ממשל אובמה, עם משרדי הממשלה האמריקניים ועם הקונגרס והכנת ביקורו של ראש הממשלה המיועד בארה"ב.

 

בנוסף, דן הצוות בקידום הרפורמות שלהן התחייב נתניהו לפני כשנה בתחום החינוך ושיפור הביטחון האישי, בבחינת ההצעות לשינוי הממשל בישראל ובקידום תוכנית 'השלום הכלכלי' לשיפור רמת חייהם של הפלסטינים ביהודה ושומרון".

 

לדברי שטייניץ, מדובר בשישה נושאים קריטיים לניהול המדינה. "העברת התקציב היא משימה לא פשוטה וחייבים למצוא דרך לעשות זאת. לנושא המשבר הכלכלי חייבים לתת מענה עוד לפני שהממשלה תגבש תוכנית כלכלית מלאה. בנוגע ליחסים עם ארה"ב, יש צורך בהשקה מחדש של הדיאלוג האסטרטגי עם וושינגטון וכן של הדיאלוג בין הכנסת לקונגרס".

 

"הרפורמות בתחום החינוך והביטחון האישי יהיו במקום גבוה מאוד על סדר יומה של הממשלה החדשה. המטרה שלנו היא לדחוף לדיון מיידי ברפורמות האלה. שתי התוכניות גובשו כבר לפני שנה ואנחנו רוצים להוכיח רצינות בנושא. בתחום הפשע, הכוונה היא לבצע שינויי חקיקה מהירים, על-מנת לאפשר למשטרה ולבתי המשפט להילחם בפשיעה החמורה".

 

לדברי שטייניץ, נשיא המדינה התרשם מהתוכניות שהוצגו בפניו וסיפר כי ב-1984 גיבש תוכנית דומה, שהתמקדה בכמה נושאים בלבד ולא התפזרה על-פני עניינים רבים. "אני לא חושב שהתוכניות ייתקלו בהתנגדות בקואליציה. לרוב הדברים נתניהו מחוייב מזה זמן רב וכל השותפות יודעות מה הוא מתכוון לעשות. אני לא חושש שהתוכנית תיגרס בגלגלי המציאות. בעבודות קודמות של צוותים דומים היתה פריסה רחבה מדי. הרעיון הפעם היה לצמצם את התוכנית לכמות סבירה של נושאים. אנו מתמקדים בעיקר ולא בשולי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורג'מן
שטייניץ. מתמקדים בעיקר
צילום: פייר תורג'מן
מומלצים